مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,30 آبان 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 303منبع: ايرنا
کد خبر : 10006629 07:43:00 | 1396/8/29

محققان انگلیسی کاتالیزوری مقرون به صرفه برای بازیافت دو عامل اصلی تغییر اقلیم یعنی گازهای دی‌اکسیدکربن و متان یافته‌اند.

محققان دانشگاه سوری انگلیس کاتالیزوری یپشرفته، مقرون به صرفه و بر پایه نیکل اختراع کرده‌اند که با قلع و اکسید سیریم قوی شده است و از آن برای تغییر دی اکسیدکربن و متان به نوعی گاز سنتز استفاده می‌شود، این گاز می‌تواند سوخت و طیفی از مواد شیمیایی ارزشمند را تولید کند.

این دستاورد بخشی از پروژه تحقیقات جهانی شورای تحقیقات علوم فیزیک و مهندسی است که برای یافتن راهکارهای مختلف برای کاستن از پیامدهای گرم شدن زمین در امریکای لاتین انجام می‌شود.
محققان دانشگاه سوری در پی این مطالعه درخواست ثبت اختراع برای خانواده‌ای از سوپرکاتالیزورهای جدید را داده‌اند که در بازیافت دی‌اکسیدکربن به‌کار می‌رود.

بر اساس آمار و اطلاعات پروژه جهانی کربن انتشار جهانی گاز دی‌اکسیدکربن در سال 2017 برای نخستين بار در چهار سال گذشته افزایش می‌یابد.
در حالی‌که فناوری تسخیر کربن پیش از این متداول بوده است، روندی هزینه بر به شمار می‌آید و در بسیاری موارد به الزامات دقیق و گسترده‌ای برای موفقیت آن نیاز است. بنابراین امید است کاتالیزور جدید فناوری تسخیر کربن را به فناوری قابل دسترس‌تری در سطح کشور تبدیل کرده و با کمک آن ارزان‌تر و آسان‌تر بتوان کربن را از اتمسفر جدا کرد.
دکتر توماس رینا/ Tomas R. Reina از دانشگاه سوری می‌گوید: به‌عنوان دانشمندان تغییر اقلیم دنبال راهی برای تغییر پیامدهای گازهای مضر برای جو هستیم، این فناوری که نه تنها می‌تواند گازهای مضر را حذف کند بلکه می‌تواند آن را به سوخت‌های تجدیدپذیر برای استفاده در کشورهای فقیر تبدیل کند.

()