مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 330منبع: پاون
کد خبر : 10006561 07:14:00 | 1396/8/11

مديرعامل شرکت مادر تخصصي توانير در مانور پدافند غيرعامل گفت: صنعت برق در ذات خود پدافندی است.

مهندس «آرش کردي» مديرعامل شرکت مادر تخصصي توانير صبح چهارشنبه در پنجمين رزمايش سراسري پدافند غيرعامل مولدهاي اضطراري بطور همزمان در 1000 نقطه کشور که در شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ برگزار شد، با بيان اينکه امروز بزرگ‌ترين مانور پدافند غيرعامل کشور در وزارت نيرو در عرصه صنعت برق کشور برگزار مي‌شود که در نوع خود به لحاظ سطح مناطقي که تحت تاثير اين مانور در جغرافياي گسترده‌اي برگزار مي شود کم‌نظير است، گفت: سه برابر شدن آمار نقاطي که قرار است طي اين مانور ارزيابي شوند و آمادگي آنها، با توجه به وضعيت و حساسيت و گستردگي صنعت برق کشور، بزرگ‌ترين حرکت‌ها را در عرصه پدافند غير عامل در صنعت برق  کشور رقم خواهد زد.
وي با بيان اينکه بزرگ‌ترين صنعت برق در خاورميانه متعلق به جمهوري اسلامي ايران است، افزود: چهاردهمين رده توليد برق جهان، نوزدهمين رده مصرف برق جهان و بزرگ‌ترين شبکه بهم پيوسته کشور از آن صنعت برق است.
کردي ادامه داد: صنعت برق کشور داراي 124 هزار کيلومتر خطوط انتقال، 720 هزار کيلومتر خطوط توزيع،‌420 هزار مگاولت آمپر ترانسفورماتور نصب شده و 77 هزار مگاوات ظرفيت نصب شده نيروگاهي است.
وي با اشاره به اينکه رشد افزايش مصرف برق رابطه مستقيم با تعداد مشترک و جمعيت نداشته است، افزود: جمعيت کشور نسبت به اول انقلاب 2 تا 3 برابر شده ولي شاخص‌ها با رشد 11 برابري همراه بوده و به همان ميزان 6 تا 7 برابر نسبت به سه دهه قبل، زندگي ما به عرصه برق وابسته‌تر شده است.
مدير عامل توانير با بيان اينکه صنعت برق در ذات خود پدافندپرور است و بايد ضرايب مناسبي را به‌صورت هميشگي و لحظه‌اي در صنعت برق داشته باشيم، افزود: استاندارد جهاني ضريب ذخيره توليد 25 درصد است و نبايستي بار پست‌ها بيش از 50 درصد باشد و مابقي بار قابل مانور خواهد بود تا چنانچه پستي دچار حادثه شد ظرفيت رزرو موجود باشد.
وي با اشاره به اينکه خدمات صنعت برق بايستي پايدار و مستمر باشد، اذعان داشت: از زماني‌که موضوع پدافند غيرعامل مورد توجه قرار گرفت، هرچه همکاري و هماهنگي در اين زمينه بيشتر شد اين احساس ايجاد شد که پدافند غير عامل مي‌تواند به پويايي و تدوام و پايداري شبکه‌هاي برق کمک بيشتري کند.
آرش کردي با اشاره به پيشرو بودن وزارت نيرو در اجراي طرح پدافند غيرعامل، گفت: با برگزاري اين مانور تمام مراکز حياتي کشور در 1000 نقطه تحت کنترل قرار مي‌گيرد تا ضمن آمادگي‌سنجي اميدوار باشيم، در آينده اين مانور بدون برنامه از پيش اعلام شده در سراسر کشور برگزار شود تا ضمن ملاحظه بازخورد آن، شبکه‌هاي خود را بازيابي کنيم و شرايط مطلوبي را در بحث پدافند غير عامل رقم بزنيم.

()