مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 388منبع: ايسنا
کد خبر : 10006531 08:36:00 | 1396/8/4

ريیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر از طراحی و ساخت ربات‌های جراح و شوینده برای خطوط انتقال نیرو خبر داد.

دکتر حسینیان در افتتاحیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک با اشاره به برگزاری کنفرانس‌های متعدد در زمینه برق در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوشبختانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش رباتیک و مکاترونیک با همکاری دانشکده‌های کامپیوتر، مکانیک، برق و همچنین بخشی از دانشکده مهندسی پزشکی همکاری می‌کند که همین موضوع باعث شده گرایش‌های میان رشته‌ای ایجاد شود.
وی تاکید کرد: این موضوع نشان می‌دهد رباتیک از اهمیت بالایی برای ارتباط با دوره‌های آینده برخوردار است.
حسینیان خاطرنشان کرد: رباتیک مبنای الکترونیکی دارد که با همکاری 3 دانشکده می‌تواند عنصری به اسم ربات ایجاد شود. خوشبختانه دانشکده مهندسی برق در این زمینه فعال است به طوری‌که ربات جراح و ربات شوینده خطوط انتقال نیرو توسط اساتید این دانشگاه طراحی شده است.
وی گفت: همچنین آزمایشگاهی در دانشکده مهندسی برق داریم که آزمایش‌های کنترل ربات‌های طراحی شده توسط اساتید و دانشجویان  دانشگاه در آن انجام می‌گیرد.
در حاشیه این کنفرانس همچنین ایده‌های فناورانه رباتیکی پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارايه شده و قرار است به برترین طرح‌های این حوزه جایزه اعطا شود.
بر این اساس 50 طرح فناورانه در حوزه رباتیک ارسال شد که از این تعداد 29 طرح معرفی شدند. قرار است مسابقه‌ای بین این طرح‌های فناورانه برگزار و به برترین‌ها جوایزی اعطا شود. هم اکنون داوری‌ها شروع شده و در اختتامیه برندگان معرفی می‌شوند.
محققان این دانشگاه همچنین درصدد هستند رستوران رباتیکی راه‌اندازی کنند. این رستوران به‌زودی اجرایی می‌شود. رستوران رباتیکی شامل ربات خوش‌آمد گو، سفارش‌گیر و تحویل دهنده است که تاکنون بخش ربات خوش‌آمدگو ساخته شده است.

()