مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 382منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006508 08:24:00 | 1396/8/1

دوره آموزشی «ارتباطات فوق سریع» توسط دانشکده پست و مخابرات و با همکاری اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) در ایران برگزار می‌شود.

وحید یزدانیان ريیس دانشکده پست و مخابرات بر توسعه همکاری‌های بین‌المللی با اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) برای برگزاری دوره‌های آموزشی تاکید کرد و از برگزاری دوره‌های آموزشی «امنیت اطلاعات» و «ارتباطات فوق سریع» با همکاری این اتحادیه جهانی خبر داد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری ITU  در ایران، گفت: برگزاری ۲ دوره آموزشی با همکاری ITU  را در دستور کار داریم که تلاش می‌کنیم یکی از دوره‌ها با موضوع امنیت اطلاعات را تا پایان سال جاری و یا در ابتدای سال آینده برگزار کنیم.
یزدانیان تصریح کرد: تا یک ماه آینده اتحادیه جهانی مخابرات موافقت خود را با برگزاری این دوره آموزشی در ایران اعلام می‌کند.
وی با بیان اینکه موضوع امنیت اطلاعات از چند جهت دارای اهمیت است، افزود: امنیت تبادل اطلاعات برای حفاظت از داده‌ها، کاربران و مقابله با بدافزارها دارای اهمیت است و مهم‌تر از آن برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی در زمینه امنیت در حوزه اشتغال است.
ريیس دانشکده پست و مخابرات تاکید کرد: اگر کسی در زمینه امنیت اطلاعات مهارت داشته باشد بدون شک جذب بازار کار می‌شود و به همین جهت تمرکز ما روی برگزاری دوره آموزشی امنیت اطلاعات است.
وی درمورد برگزاری دوره آموزشی «ارتباطات فوق سریع» نیز گفت: این دوره آموزشی سال آینده برگزار می‌شود.
یزدانیان با تاکید بر اینکه ارتباطات بلادرنگ یا فوق سریع و فوق ایمن موضوع روز دنیا است که در ارتباطات کوانتومی کاربرد دارد، ادامه داد: این تکنولوژی موضوع سال ۲۰۱۷ و پلان‌های ۲۰۱۸ است و در حقیقت این دوره در ایران کاملا هم گام با دنیا برگزار می‌شود و در منطقه بی‌سابقه است.

()