مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 423منبع: ايسنا
کد خبر : 10006493 08:10:00 | 1396/7/29

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، سامانه ضدسرقتی را که پیش از این تنها کاربری نظامی داشت، با 60 درصد کمتر از قیمت نمونه خارجی، تجاری‌سازی و روانه بازار کردند.

علیرضا عالمیان، عضو هیات مدیره این شرکت دانش‌بنیان، در خصوص «سامانه ضد سرقت»، ‌اظهار کرد: هفت کشور در دنیا هستند که این دستگاه را تولید می‌کنند و در ایران نیز ما تنها تولیدکننده آن هستیم.
وی افزود: سامانه ضدسرقت در کمتر از چند ثانیه فضا را پر از مه غلیظ می‌کند، به گونه‌ای که در فاصله 5 سانتی‌متری چیزی مشاهده نمی‌شود.
عالمیان با بیان اینکه این دستگاه برای انسان و اشیای الکترونیکی غیرمضر است، گفت: پیش از این سامانه ضدسرقت تنها کاربری نظامی داشت و در مانورهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ البته در حوزه نظامی حجم این دستگاه بسیار بزرگ است.
وی تصریح کرد: برای امنیت اماکنی همچون بانک‌ها، صرافی‌ها، طلافروشی‌ها و غیره که اشیای قیمتی بااهمیتی دارند، این دستگاه را با شعار «اشیایی که دیده نشوند، به سرقت نمی‌روند» تجاری‌سازی کردیم.
عالمیان یادآور شد: مسلما رسالت این دستگاه پیشگیری از سرقت است؛ چراکه می‌خواهیم سارق را از محل دور کنیم.
وی با اشاره به احتمال قطع برق محل از سوی سارقان، تصریح کرد: اگر سارقان برق را قطع کنند، یک دستگاه برق اضطراری در دل این محصول قرار داده‌ایم که بتواند بدون وابستگی به برق فروشگاه و منطقه با استفاده از برق خودش فعال شود.
عالمیان با بیان اینکه قیمت این دستگاه حداقل 60 درصد کمتر از قیمت نمونه خارجی است،‌ اظهار کرد: این دستگاه بومی و کاملا ساخت داخل کشور بوده و قسمت الکترونیک و مکانیک توسط شرکت ما ساخته شده است.
به گفته وی، نمونه خارجی سامانه ضدسرقت در داخل کشور موجود است که با اتمام مه دستگاه برای فعال‌سازی دوباره باید دستگاه را به خارج از کشور برد.

()