مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 498منبع: خبرگزاري مهر
مطالب خواندنی > عمومی

ایجاد شهر هوشمند در تورنتو

کد خبر : 10006487 08:15:00 | 1396/7/27

شرکت آلفابت که گوگل تنها یکی از زیرمجموعه‌های آن است، قصد دارد شهر هوشمندی به مساحت ۸ کیلومتر مربع را در همسایگی تورنتو ایجاد کند.

جانمایی این شهر توسط شعبه گوگل در کانادا انجام شده و این شرکت قصد دارد ساختمان‌های مرکزی خود را به این شهر هوشمند منتقل کند.

گوگل خود در این زمینه ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا مرحله نخست اجرای این طرح به‌طور آزمایشی به پایان برسد. اما اجرای کل این طرح به یک میلیارد دلار هزینه و سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

همچنین قرار است مقامات محلی شهر تورنتو نیز در این زمینه ۱.۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند. جاستین ترودو نخست وزیر کانادا هدف از این اقدام را هوشمندتر کردن، سبزتر کردن و افزایش شمول و جامعیت شهرها توصیف کرده و اظهار امیدواری نموده هوشمندسازی شهرها از تورنتو فراتر رود و همه جهان را در بر گیرد.

مهم‌ترین ویژگی این شهر هوشمند متحول‌سازی سیستم حمل و نقل و زیرساخت‌های آن با استفاده از دستاوردهای دنیای فناوری است. ایجاد مسکن با قیمت مناسب و سیاست‌گذاری شفاف دولتی در ارتباط با محافظت از داده‌ها و حریم شخصی ویژگی دیگر این شهر است. در این شهر از فناوری‌های حمل و نقل خودکار، سیستم‌های تامین انرژی دوست‌دار محیط زیست و غیره استفاده خواهد شد.

()