مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 463منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006320 07:53:00 | 1396/6/27

کولر دیواری جدید شرکت سامسونگ به نام AR۹۵۰۰M بدون ایجاد جریان باد سرد می تواند محیط اطراف را خنک کند و محیطی مطبوع به وجود آورد.

این کولر که نخستين بار در نمایشگاه Febrava ۲۰۱۷ در برزیل عرضه شده است، جایزه خلاقیت نمایشگاه یادشده را هم از آن خود کرده است.

سیستم خنک کننده منحصربه فرد این کولر می‌تواند در آن واحد هم مصرف انرژی را کاهش دهد و هم محیط اطراف را بدون ایجاد جریان باد سرد که معمولا برای افراد میانسال و کهنسال نامطلوب است، خنک کند.

AR۹۵۰۰M مجهز به فناوری موسوم به Wind-Free است که در قالب آن هوای خنک به نرمی و آرامی در محیط اطراف پخش می‌شود. در واقع با استفاده از این فناوری توده هوای خنک با سرعت ۰.۱۵ متر در ثانیه جایگزین هوای گرم موجود در محیط می‌شود.

فرآیند خنک‌سازی محیط در قالب فناوری Wind-Free در دو مرحله صورت می‌گیرد. در مرحله نخست که Fast Cooling نام دارد، دمای محیط کاهش می‌یابد و در مرحله دوم دمای سرد منتقل شده به محیط با استفاده از به حداقل رساندن قابلیت انتقال توده هوای خنک شده، در سطح مطبوع حفظ می‌شود.

در مرحله دوم فعالیت این کولر میزان مصرف برق در مقایسه با مرحله قبلی تا ۷۲ درصد کاهش می‌یابد و لذا این کولر در مقایسه با نمونه‌های مشابه بسیار کم‌مصرف‌تر است. در این کولر از فناوری هوشمند دیگری به نام Digital Inverter استفاده شده که باعث می‌شود AR۹۵۰۰M در مدت زمان کمتری به سرعت مورد نظر برسد.

این کولر می‌تواند توده هوای سرد را با زاویه و حجم مورد نظر به محیط هدف منتقل کند. سرعت بیشتر و قابلیت هدایت هوا در کنار ابعاد این کولر که ۲۲ درصد بزرگ‌تر از دیگر محصولات رقیب است، باعث می‌شود هوای سرد به تمامی نقاط منزل منتقل شود.

این کولر قابلیت اتصال به شبکه‌های وای – فای را دارد و لذا دمای مطلوب محیط را می‌توان از راه دور با استفاده از آن کنترل کرد. برنامه موبایلی Samsung Connect هم به‌روزرسانی آنی عملکرد و میزان مصرف کولر یادشده را ممکن می‌کند. این برنامه قادر به شناسایی مشکلات کولر مذکور نیز هست تا در صورت لزوم تعمیر آن آسان شود. قیمت نهایی و زمان عرضه این کولر هنوز اعلام نشده است.

()