مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 504منبع: ايرنا
کد خبر : 10006302 07:58:00 | 1396/6/25

یک دانشجوی ایرانی مقیم ایتالیا موفق به طراحی یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس قوی برای گوشی‌های هوشمند اندروید شد که توان رقابت با پنج آنتی‌ویروس برتر جهان را دارد.

منصور احمدی محقق فوق دکترا در مقطع امنیت اطلاعات در دانشگاه کالیاری، موفق به طراحی و ارایه یک نرم‌افزار آنتی ویروس هوشمند و قوی بنام «IntelliAV» برای دستگاه‌های با سیستم عامل اندروید شد.

وی گفت: نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس زیادی برای سیستم عامل اندروید در بازار موجود است، اما تقریبا تمامی آنها بر اساس امضای ویروس است که فرار از آنتی‌ویروس را راحت‌تر می‌کند. روش‌های مختلفی بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده که بیشتر بر روی دستگاه‌های اندروید نمی‌باشد و به‌صورت آفلاین کار می‌کنند.
وی افزود: با اینکه تصور می‌شد استفاده از هوش مصنوعی به دلیل حجم پردازش بالای آن بر روی دستگاه اندروید امکان‌پذیر نباشد اما ما ثابت کردیم که این کار امکان‌پذیر است و این آنتی‌ویروس نتایج بسیار خوبی در مقایسه با پنج آنتی‌ویروس برتر دنیا به‌دست آورده است.
جالب اینکه شرکت معتبر «AV-TEST » با آزمایش این نرم‌افزار ایرانی بر روی 500 ویروس جدید و رایج در سیستم اندروید، توانست 96 درصد آنها را با اینکه امضای آن را نداشت، شناسایی کند. نرم‌افزار ضد ویروس جدید ایرانی در تارنمای « intelliav.com» و در «گوگل پلی» موجود است.
احمدی گفت: در حال حاضر یکی از سرویس‌های استفاده شده در نرم‌افزار در بعضی از کشورها مانند چین و ایران از سوی گوکل بلوک شده است اما در تلاش برای برطرف شدن آن هستیم تا هموطنان عزیز نیز بتوانند از آن استفاده کنند. در حال حاضر کاربران در ایران نیاز به تغییر موقت آدرس اینترنتی برای راه‌اندازی برنامه دارد.
()