مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 300منبع: ايرنا
کد خبر : 10006298 08:07:00 | 1396/6/23

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه پیشگیری از سکته‌های قلبی از برنامه‌های مهم این وزارت‌خانه است، گفت: طرح ملی پیشگیری از سکته‌های قلبی در چند شهر از جمله شهررضا و کرمانشاه به‌صورت پایلوت به اجرا درآمده و به تدریج در کشور اجرایی خواهد شد.

دکتر رضا ملک‌زاده در حاشیه نوزدهمین کنگره بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق افزود: در قالب این طرح افراد در مورد شاخص‌هایی مانند قد، وزن، اندازه دور شکم، فشار خون و چربی خون مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی گفت: براساس برنامه ملی پیشگیری از سکته‌های قلبی و عروقی، ایرانیان در سن 40 سالگی چک می‌شوند تا مشخص شود چه افرادی در معرض سکته قلبی قرار دارند.
معاون وزیر بهداشت، مهم‌ترین علت مرگ ایرانیان را سکته قلبی اعلام کرد و گفت: درصد زیادی از ایرانیان قبل از 50 سالگی دچار سکته قلبی می‌شوند.
ملک‌زاده به تولید داروی «پلی پیل» در ایران اشاره کرد و گفت: این دارو ترکیبی از چند قرص است که در بازار ایران در دسترس است.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد که این دارو در پیشگیری از بروز سکته قلبی موثر است و در اختیار افرادی که در معرض این بیماری هستند، می‌تواند قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف پزشکی، خیلی پیشرفت کرده است، اظهار کرد: امید به زندگی در این دوران نزدیک به 24 سال افزایش یافته است.
()