مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 411منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006244 09:07:00 | 1396/6/15

انواع قطعات الکترونیکی صنایع برق و پتروشیمی با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) تولید بومی شدند.

مسعود حاجی‌حسن‌خوانساری مدیرعامل شرکت تولیدکننده صنایع الکترونیکی در رابطه با مشخصات فنی طرح لیمیت سوئیچ و میکروسوئیچ و کلید فشاری و فلوتر گفت: این طرح تحت استاندارد  EN ۶۰۹۴۷-۵-۱ دارای یک کنتاکت باز و یک کنتاکت بسته ۱NO + ۱NC، ولتاژهای ۲۵۰/۳۸۰ V AC فرکانس ۵۰/۶۰Hz، ولتاژهای ۲۵۰ V AC ظرفیت کنتاکت ۱۵A و درجه حفاظت  IP ۶۵است.
وی ادامه داد: خازن‌های اصلاح ضریب توان، قابلیت تخلیه خازن توسط مقاومت‌های داخلی، قابلیت کار در دمای ۲۵- تا ۵۵+، رگلاتورهای هوشمند جهت استفاده در بانک‌های خازنی، قابلیت ترکیب منتخبی از خازن‌ها جهت اصلاح ضریب توان، قابلیت تنظیم زمان ورود و خروج خازن مدار و تایمر از ویژگی‌های این محصول است.
وی تصریح کرد: دیگر قطعه تولیدی شرکت کلیدهای محافظ جان است که حفاظت جان در برابر برق گرفتگی (نشت جریان) و شوک الکتریکی، حفاظت از مدار در برابر اتصال کوتاه و اضافه ولتاژ از ویژگی‌های آن است که قابل استفاده در مدارهای تک‌فاز و همچنین قابلیت نصب روی ریل ۳۵ میلی‌متر را دارد.

وی در رابطه با بازار مصرف این محصولات گفت: مصرف‌کنندگان انواع محصولات شرکت طی سه سال گذشته، شرکت‌های توزیع برق، تابلوسازان برق صنعتی و اتوماسیون، کلیه ساختمان‌های مسکونی (انبوه‌سازان) بودند.
حاجی‌حسنی با بیان این مطلب که تسهیلاتی که از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک صحا دریافت کردیم صرف سرمایه در گردش شرکت شده است، عنوان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تمرکز بر روی بخش الکترونیک تمرکز کردیم، به این معنا که چون تمامی محصولات این بخش وارداتی بود، تصمیم گرفتیم تولید این قطعات الکترونیک در داخل شرکت انجام گیرد.
وی خاطرنشان کرد: فروش محصولات به بيشتر شرکت‌های توزیع نیروی برق، شرکت‌های اقماری وزارت نفت شامل پالایشگاه‌ها، مناطق نفت‌خیز، فلات قاره، تابلوسازها و بازار عمومی کشور جزء سوابق اجرایی این شرکت بوده و همچنین در حال حاضر این شرکت مشغول به تولید انواع کلیدهای مینیاتوری، کلیدهای اتوماتیک، کنتاکتور، رله‌های حرارتی، کلیدهای محافظ جان، کلید فیوز و ... است.

()