مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 490منبع: ايسنا
کد خبر : 10006232 08:35:00 | 1396/6/13

شرکت «Waverly» یکی از چندین شرکتی است که در زمینه توسعه فناوری مترجم‌های پوشیدنی فعالیت می‌کند و به تازگی محصولی جدید و کاربردی معرفی کرده است. این «ایرباد»های بی‌سیم امکان ترجمه همزمان را فراهم می‌سازند.

هدفون‌های جدید و های‌تک که زبان‌های خارجی را به‌صورت همزمان ترجمه می‌کنند یکی از جدیدترین ابزارهای مترجم‌های پوشیدنی است که به بازار عرضه می‌شود.
دستگاهی که قبل از ماه دسامبر عرضه می‌شود، دستگاهی از شرکت «Waverly» در میان گروهی از دستگاه‌های هم نوع خود است.
این فناوری به دو نفر اجازه می‌دهد تا هر کدام با یک گوشی، به زبان‌های مختلف صحبت کنند و حرف یکدیگر را بفهمند.
هر گوشی، زبانی را که می‌شنود، به زبان فرد استفاده کننده ترجمه می‌کند.
یک ویدیو که از نحوه عملکرد این گوشی‌ها منتشر شده که به تایید «CNN» نیز رسیده، نشان داد که چگونه تفسیر برخی حرف‌ها متفاوت است و این دستگاه نمی‌تواند منظور برخی جملات و اصطلاحات را به درستی ترجمه و منتقل کند.
این استارتاپ نیویورکی در حال حاضر بر استفاده اجتماعی از ترجمه لحظه‌ای، مانند استفاده در خانواده‌های دو زبانه و یا افرادی که زیاد سفر می‌کنند، تمرکز کرده است. به طوری‌که هشت گوشی می‌توانند به‌صورت همزمان و گروهی کار کنند.
این شرکت همچنین نگاهی دارد به این که چگونه سازمان‌های سلامت و بهداشت، گروه‌های بشردوستانه و سازمان‌های دولتی می‌توانند از این فناوری استفاده کنند.
این شرکت که در ابتدای امسال 4 میلیون دلار جذب سرمایه کرده بود، اکنون بیش از 5 میلیون دلار از طریق 27 هزار پیش فروش «ایرباد»های خود که هر جفت آن 249 دلار قیمت گذاری شده، به دست آورده است.

«ایرباد»ها از برنامه «Pilot» شرکت استفاده می‌کنند که زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیولی، پرتغالی و انگلیسی را به‌صورت رایگان و زبان‌های عربی، چینی، آلمانی، یونانی، هندی،ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، روسی، ترکی و دیگر زبان‌ها را در ازای پرداخت هزینه طی ماه‌های آینده عرضه خواهد کرد.

()