مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 344منبع: ايرنا
کد خبر : 10006206 07:59:00 | 1396/6/8

معاون برنامه‌ریزی وزارت نیرو از اضافه شده سه هزار مگاوات برق به ظرفیت شبکه سراسری کشور تا زمان اوج مصرف سال آینده خبر داد.

حمیدرضا عظیمی گفت: ظرفیت نیروگاه‌های کشور هم اکنون 78 هزار مگاوات است و بیش از 64 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به ظرفیت 15 هزار مگاواتی نیروگاه‌های در حال ساخت کشور افزود: تا پایان سال 98 حدود 10 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به شبکه سراسری برق کشور متصل می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی وزارت نیرو افزود: تا زمان اوج مصرف سال آینده قرار است سه هزار مگاوات به ظرفیت شبکه سراسری اضافه شود و ظرف سه ماه آینده نیز یک هزار و 500 مگاوات از این مقدار وارد شبکه خواهد شد.
عظیمی با اشاره به اینکه امسال رکورد مصرف برق در تاریخ صنعت برق کشور شکسته شد، تاکید کرد: امسال اوج مصرف برق به 55 هزار و 400 مگاوات رسید.
وی با اشاره به طی مراحل مقدماتی نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران گفت: برای این پروژه یک هزار میلیارد ریال در بازه زمانی سه سال هزینه می‌شود که در زمان احداث زمینه اشتغال یک هزار نفر را فراهم می کند.
معاون برنامه‌ریزی وزارت نیرو با اشاره به صدور موافقت‌نامه‌های اصولی و انجام مطالعات امکان‌سنجی طرح گفت: امیدواریم با پای کار آمدن سرمایه‌گذار عملیات آن اجرایی شود.
فرماندار دهلران نیز گفت: ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی برای رفع مشکلات برق منطقه و رفع نیاز مجموعه پتروشیمی دهلران ضرورت توسعه منطقه است.
سید حسینعلی موسوی یادآور شد: 50 هکتار زمین برای اجرای طرح آماده است و با توجه به سیر مراحل قانونی و آمادگی وزارت نیرو نیاز است سرمایه‌گذار به روند اجرای طرح تسریع دهد.

()