مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 619منبع: روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي خراسان
کد خبر : 10006205 07:44:00 | 1396/6/8

مراسم بهره برداری از فاز نخست نیروگاه CHP گناباد با حضور معاون سیاسی و امنیتی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل و مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان رضوی، مدیرکل سازمان صنعت و معدن استان خراسان رضوی، معاون شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، امام جمعه، فرماندار و رییس اداره صنعت و معدن شهرستان گناباد، مدیرعامل شرکت یاران انرژی گناباد و مجری طرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه‌ای خراسان، درشهرستان گناباد برگزار شد.

مهندس ستوان مجری طرح تولید پراکنده این شرکت در این رابطه اظهارداشت: نیروگاهCHP(تولید همزمان برق وحرارت) با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فاز نخست با ظرفیت تولید 2 مگاوات برق آماده بهره‌برداری قرار گرفت. وی در پایان خاطر نشان ساخت: باتوجه به موافقت‌های اعطا شده، در این نیروگاه امکان افزایش ظرفیت تولید برق تا 5 مگاوات وجود دارد که با احداث این نیروگاه تاکنون برای 10 نفر اشتغال ایجاد شده است.

 در این مراسم دکتر ابراهیمیان مدیرعامل شرکت یاران انرژی گناباد اظهار داشت: فاز نخست این نیروگاه با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیارد ریال در 2500 مترمربع و در مدت 10 ماه احداث گردیده است. دکتر ابراهیمیان در پایان گفت: کسب درآمد حاصله از فروش برق تولیدی، استفاده همزمان از برق و حرارت، اشتغال‌زایی و گسترش دانش فنی و مهندسی، تلفات کم در انتقال برق، بهبود کیفیت توان، افزایش ضریب قدرت، امکان تنظیم ولتاژ بهتر و راندمان بالاتر را از دلایل استقبال بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک بیان کرد.
همچنین طی مراسمی از فاز نخست نیروگاه CHP قوچان با حضور قائم مقام وزیر کشور، نماینده مردم شهرستان قوچان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان قوچان، معاون مالی و پشتیبانی، معاون هماهنگی، مجری تامین منابع مالی و مجری طرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه‌ای خراسان، مدیرعامل شرکت آذرخش نیرو آساک و سایر مسوولان بهره‌برداری شد.

مهندس ستوان مجری طرح تولید پراکنده شرکت برق منطقه‌ای خراسان در خصوص مشخصات این نیروگاه گفت: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، فاز نخست این نیروگاه طی یک سال و با هزینه 90 میلیارد ریال در 2000 مترمربع احداث گردیده است.

وی در پایان بیان کرد: این نیروگاه در فاز نخست با ظرفیت 4 مگاوات برق تولید می کند و باتوجه به موافقت‌های اعطا شده، امکان افزایش ظرفیت تولید برق تا 7 مگاوات نیز وجود دارد و در فاز اول برای 15 نفر اشتغال ایجاد شده است.

شایان ذکر است در این مراسم عملیات احداث و توسعه 3 مگاوات جدید نیز آغاز شد.

()