مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1006منبع: روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي خراسان
کد خبر : 10006176 09:17:00 | 1396/6/1

رييس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان طی گفتگویی پروژه‌های شرکت برق منطقه‌ای خراسان در هفته دولت سال 1396 را تشریح کرد.

مهندس متولی‌زاده اظهار داشت: وزارت نیرو افتخار دارد به مردم عزیز ایران اسلامی و به‌ویژه به مردم شریف خراسان رضوی خدمات شایسته‌ای را ارايه می دهد و با وجود اینکه 20 درصد مردم دنیا از نعمت برق بی بهره‌اند، به برکت خدمات همکاران ما در صنعت برق، درحال حاضر 100 درصد مردم در استان خراسان رضوی از نعمت برق برخوردارند. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در ادامه افزود: در هفته دولت سال جاری، 6 پروژه شامل پست‌های 132 کیلوولت مدولار پارس، فیروزه، افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت صنعت، خط 400 کیلوولت شریعتی- ابوطالب و توسعه پست 400 کیلوولت تربت جام در استان خراسان رضوی و توسعه پست 400 کیلوولت شیروان در استان خراسان شمالی آماده بهره‌برداری می‌باشد. وی هزینه این پروژه‌ها را بالغ بر 810 میلیارد ریال عنوان کرد.

مهندس متولی‌زاده در ادامه به کلنگ‌زنی 3 پروژه در ایام هفته دولت اشاره کرد و بیان داشت: این طرح‌ها شامل افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت بوعلی در استان خراسان رضوی، احداث پست و خط تغذیه 132 کیلوولت زیارت در استان خراسان شمالی و توسعه پست 400 کیلوولت گلشن در استان خراسان جنوبی است که با اعتبار 170 میلیارد ریال،عملیات اجرایی پروژه‌های مذکور آغاز می‌شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان همچنین اظهار داشت: از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تکالیفی به بخش‌های مختلف ابلاغ‌ شده است که خوشبختانه شرکت برق منطقه‌ای خراسان صد درصد تکالیف خود را انجام داده و این عملکرد یکی از افتخارات صنعت برق در بخش اقتصاد مقاومتی است. وی افزود: احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده توسط بخش خصوصی به‌عنوان یکی از تکالیف یاد شده می‌باشد و با وجود استقبال بخش خصوصی و هماهنگی‌های انجام شده، دو برابر برش استانی انجام شده است و در همین راستا 3 پروژه جدید نیز در هفته دولت آماده بهره‌برداری است.
مهندس متولی‌زاده فراهم شدن زمینه مشارکت بخش خصوصی و استفاده از سرمایه‌های خرد و متوسط را جزو مزایا و نقاط قوت تولید پراکنده برق برشمرد.

وی در ادامه بیان داشت: توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر تکالیف ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که بر این اساس دستگاه‌های اجرايی و شرکت‌های دولتی موظف شده‌اند 20 درصد از برق مصرفی خود را از انرژی تجدیدپذیر تامین کنند، در این خصوص شرکت برق منطقه‌ای خراسان از خودش شروع کرده و در حال حاضر 80 درصد برق مصرفی ساختمان اداره مرکزی این شرکت از انرژی خورشیدی تامین می‌شود. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و در سال آینده، با هماهنگی استانداری خراسان رضوی اقدامات خوبی را در این زمینه برای سایر دستگاه‌های اجرایی شاهد خواهیم بود.

ريیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در پایان خاطرنشان ساخت: با اجرای طرح برکت در منازل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، کسانی که مستمری دریافت می‌کردند، به تولیدکننده برق تبدیل می‌شوند و درآمد کسب می‌کنند که با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) این اقدام به یک طرح ملی تبدیل شد و در کشور در حال اجرا است.

()