مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 669منبع: روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي خراسان
کد خبر : 10006005 07:49:00 | 1396/5/2

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای خراسان گفت: مصرف روزانه برق در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی سه هزار و 400 مگاوات در ساعات اوج مصرف است که در روزهای گرم این میزان مصرف افزایش می‌یابد.

مهندس «حسین محمودی» با بیان اینکه 30 درصد از بار مصرفی مشترکان برق در این استان‌ها مربوط به مشترکان خانگی است، اظهار کرد: روزانه 13 میلیون و 300 هزار کیلو وات ساعت برق در خراسان رضوی و 2 میلیون و 200 هزار کیلووات ساعت در 2 استان خراسان جنوبی و خراسان شمالی مصرف می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان افزود: مدیریت مصرف بهینه برق به معنای مصرف به اندازه نیاز و در زمان مناسب است، از سوی دیگر با افزایش گرمای هوا مصرف برق به شدت افزایش می‌یابد که با مدیریت مصرف برق می‌توان کمک قابل توجهی به صنعت برق کرد.
وی اظهار کرد: استفاده از کولرهای گازی در خانه‌ها و ادارات گسترش یافته در حالی‌که هر کولر گازی پنج برابر کولر آبی برق مصرف می‌کند از اين رو برای مدیریت مصرف برق این است که درجه کولرگازی را روی 25 تنظیم کنید تا علاوه بر کمک به کاهش آلایندگی محیط زیست هزینه برق مصرفی را به میزان قابل ملاحظه کاهش دهید.
وی گفت: از راهکارهای دیگر مدیریت مصرف برق این است که در صورت امکان از دور آهسته کولرهای آبی استفاده کنید تا برق کمتری مصرف شود یا با نصب سایه‌بان بر روی کولرهای آبی از اتلاف انرژی جلوگیری نمايید.
حسین محمودی افزود: ساعات اوج مصرف برق در روز از ساعت 12 تا 16 است که در این ساعات از لوازم پرمصرف برقی مانند لباسشویی، اتو، جاروبرقی نباید استفاده کرد. معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت اظهار کرد: لوازم برقی در حالت آماده به کار، برق مصرف می‌کنند؛ از اين رو با جدا کردن آن‌ها از پریز، می‌توان 10 درصد برق مصرفی را کاهش داد. وی گفت: با استفاده از لامپ‌های ال. ای.دی و کم مصرف در هزینه برق مصرفی صرفه‌جویی کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خراسان در پایان خاطرنشان ساخت: خاموش کردن لامپ‌های اضافی، ساده‌ترین راه صرفه‌جویی در مصرف برق است و می‌توان با خاموش کردن تنها یک لامپ به اندازه کاشت 2 درخت به پاکی هوا کمک کرد.

()