مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 679منبع: ايرنا
کد خبر : 10005966 07:36:00 | 1396/4/24

وزیر نیرو گفت: قرار داد ایجاد نیروگاه‌های انرژی نو با ظرفیت یک‌هزار مگاوات در کشور منعقد شده است که این نیروگاه‌ها در راستای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی اجرایی می‌شود.

حمید چیت‌چیان در آیین آغاز اجرای نیروگاه خورشیدی30 مگاواتی در جاجرم خراسان شمالی اظهار کرد: تمام این نیروگاه‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عملیاتی می‌شود که این نشان از ایجاد زمینه‌های مناسب برای ورود سرمایه‌های بخش خصوصی به کشور است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران در زمینه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام آمادگی کرده‌اند و بیشترین تمایل سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران، سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی‌های نو بوده است.
به گفته وی، سرمایه‌گذاران خارجی اجرای 3 میلیارد و 600 میلیون دلار نیروگاه خورشیدی و بادی را درخواست دارند.
وزیر​نیرو افزود: در 20 سال گذشته که فعالیت مرتبط با انرژی‌های نو در این وزارت کم بود، اعتقاد به آینده این اقدامات نیز زیاد نبود و بعضا گفته می‌شد که با وجود منابع نفت و گاز چرا باید به انرژی تجدیدپذیر روی آوریم؟
وی گفت: اما اکنون مزایای استفاده از انرژی خورشیدی و بادی به اثبات رسیده و امیدواریم که این پروژه در شهرستان جاجرم در چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد و استان از مزایای آن بهره‌مند شود.
چیت‌چیان با بیان اینکه رویکرد ما ایجاد نیروگاه‌های کوچک با ظرفیت کمتر است گفت: ایجاد نیروگاه‌های کوچک و پراکنده سبب می‌شود تا مناطق مختلف کشور از مزایای جانبی آن برخوردار شود.
وزیر نیرو با اشاره به آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی جاجرم با همکاری کشورهای ایران، سوئیس، اسپانیا و فرانسه تصریح کرد: خراسان شمالی قطب تولید انرژی پاک در کشور می‌شود.

()