مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,4 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 638منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005958 07:31:00 | 1396/4/21

استارت آپی با حمایت شرکت آلفابت راه‌اندازی شده که با استفاده از انرژی زمین گرمایی، سیستم گرمایش و سرمایش خانه را فراهم می‌کند. این سیستم در تابستان گرما را از خانه خارج می‌کند.

یکی از منابع قابل اعتماد انرژی تجدیدپذیر، نیروی زمین گرمایی است. درهمین راستا آلفابت شرکت مادر گوگل استارت آپ داندلیون را با هدف دسترسی و استفاده از منابع زمین گرمایی افتتاح کرده است. استارت آپ مذکور قصد دارد تا با استفاده از فناوری‌های موجود از انرژی زمین گرمایی برای سیستم‌های گرمایش و سرمایشی استفاده کند که در زمستان  گرما را به خانه‌ها می‌برند یا در تابستان آن را خارج می‌کنند.
بخش اصلی سیستم نوین استارت آپ دانلدلیون  پدیده‌ای به نام «حلقه‌های زمینی» است. لوله‌های پلاستیکی U شکل در عمق چند صدمتری حیات خانه کاشته می‌شوند و آب در آنها جاری می‌شود تا سرمایش یا گرمایش کل خانه را فراهم کنند.

در زمستان آبی که در لوله‌ها وجود دارد گرمای زمین را جذب کرده و به خانه منتقل می‌کند. حال آنکه سیستم برای سرمایش خانه به‌طور معکوس عمل می‌کند. این لوله‌ها به یک پمپ گرما و آبگرمکن درون خانه متصل می‌شوند و افراد می‌توانند آب و هوای داخل خانه را به‌وسیله یک ترموستات هوشمند کنترل کنند.

به گفته داندلیون نصب این سیستم بسیار آسان است. این شرکت برای قراردادن لوله‌ها در زمین از فناوری مخصوصی استفاده می‌کند که چند حفره کوچک در حیات خانه ایجاد می‌کند. هرکدام از این حفره‌ها فقط چند سانتیمتر هستند. سپس یک تکنيسین بخش‌های دیگر را درون خانه نصب می‌کند. کل زمان اجرا و راه‌اندازی سیستم در خانه سه روز تخمین زده می‌شود. پس از آن مراقبت‌ها مربوط به نگهداری سیستم هر ۶ تا ۱۲ ماه باید انجام شود.
داندلیون در حال حاضر این فناوری را در بخش‌هایی از نیویورک اجرا کرده است.

()