مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 674منبع: روابط عمومي شركت توزيع برق مشهد
کد خبر : 10005908 10:00:00 | 1396/4/11

اعضای شورای معاونان شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد ضمن شرکت در هشتمین جلسه این شورا طرح اتوماسیون شبکه‌های فشار متوسط میدان شهدا و همچنین کلیدهای کنترل از راه دور و پروژه فیبر نوری جهت بستر مخابراتی در محور خیابان صاحب‌الزمان مشهد را افتتاح کردند.

مهندس رامین صردی مدیر امور برق ناحیه 8 در این جلسه به ارايه گزارشی از نحوه اجرای کار شبکه و پست‌های برق‌دار شده، کلیدهای اتوماسیون و پروژه فیبر نوری در بستر مخابراتی در محور صاحب‌الزمان پرداخت. وی با اشاره به اهمیت طرح میدان شهدا در مشهد گفت: در این طرح بزرگ 37 پروژه، 2374 انشعاب آمپری، 56 انشعاب دیماندی، 1 پست فوق توزیع با 2 دستگاه ترانس 50MVA و بستر اجرای شبکه طرح کانال انرژی به طول 3 کیلومتر و 125 دستگاه کلیدهای کنترل از راه دور در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد : امروز در این پروژه 44 نقطه اتوماسیونی در محور صاحب‌الزمان از مرکز دیسپاچینگ توزیع، فرمان‌پذیر می‌شوند.

در این جلسه مهندس رجبی مدیریت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات توزیع برق مشهد ضمن تشریح فازهای این پروژه گفت: طراحی پسیو، طراحی بستر سخت‌افزار سوئیچ‌ها، تأمین تجهیزات، پیاده‌سازی و احداث شبکه فیبر نوری، تست OTDR دیسپاچینگ، اضافه کردن کلیدها در سیستم SCADA اجرای 7571 متر شبکه فیبر نوری در فاز یک و ایجاد 20 پست، 22 RTU و 14 سوئیچ صنعتی از جمله فازهای این پروژه است.

شایان ذکر است مهندس سعیدی و اعضای شورای معاونان از طرح اتوماسیون میدان شهدا-محور صاحب‌الزمان و پروژه فیبر نوری جهت بستر مخابراتی بازدید کردند و به‌صورت نمادین یکی از کلیدها با فرمان از مرکز در دیسپاچینگ قطع و وصل گردید.

قابل ذکر است کلیه مراحل طراحی، ساخت و تولید تجهیزات در این طرح و پروژه‌ها در داخل کشور و توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان در شهر مشهد انجام شده است

()