مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,31 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 741منبع: ايرنا
کد خبر : 10005904 07:22:00 | 1396/4/11

مدیرکل تامین منابع مالی شرکت توانیر انتشار اخباری مبنی بر توجه نداشتن صنعت برق به شرکت‌های داخلی را نادرست دانست و افزود: مجموعه صنعت برق همچون همیشه در راستای توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های داخلی قدم برخواهد داشت.

«مسعود خانی» افزود: تجربه نشان داده خرید صرف کالا و خدمات از خارجی‌ها ممکن است یک پروژه را به سرانجام برساند، اما جذب سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت آن با بخش داخل و بهره‌گیری توامان از فناوری‌های روز دنیا و انتقال آن به داخل کشور از طریق توانمندسازی شرکت‌های داخلی، آینده صنعت برق را تضمین خواهد کرد.

وی با اشاره به صدور مجوز استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای تامین تجهیزات 67 دستگاه پست فوق توزیع برق، تصریح کرد: بر اساس مجوز شورای اقتصاد، استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای این بخش با پیش شرط تامین 80 درصد تجهیزات از شرکت‌های صلاحیت‌دار داخلی، مجاز است.
خانی با اشاره به این که رعایت مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درباره توسعه توانمندسازی داخلی در قراردادهای بین‌المللی مورد تاکید است، افزود: در این راستا تامین مالی خارجی برای خرید تجهیزاتی که توانایی ساخت داخل آن‌ها وجود ندارد منوط به انتقال تکنولوژی شده است.
وی ادامه داد: پروژه تامین تجهیزات 67 دستگاه پست فوق توزیع برق به‌عنوان فاز نخست از طرح تامین تجهیزات 312 دستگاه پست فوق توزیع شرکت‌های برق منطقه‌ای به شمار می‌رود که توسط برق منطقه‌ای تهران به نمایندگی از سایر شرکت‌های برق منطقه‌ای در حال طی مراحل قانونی خود است.

()