مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 717منبع: ايرنا
کد خبر : 10005880 08:27:00 | 1396/4/4

مجتمع‌های پتروشیمی اگر آلایندگی خود را کاهش دهند، از معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره بازنگری دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع‌های پتروشیمی گفت: سازمان محیط زیست میزان آلایندگی واحدهای پتروشیمی را براساس دستورالعمل تدوین شده اندازه‌گیری و بررسی می‌کند و در صورت کاهش آلایندگی واحدها، مجتمع پتروشیمی از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

«سعید متصدی» افزود: واحدها و مجتمع‌های پتروشیمی یا باید آلایندگی خود را کاهش دهند یا مالیات پرداخت کنند که امیدواریم بتدریج شاهد کاهش آلایندگی مجتمع‌های پتروشیمی و حرکت به سوی تحقق هوای پاک باشیم.
معاون سازمان محیط زیست از آمادگی این سازمان برای گسترش همکاری‌ها با طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی برای صیانت از محیط زیست خبر داد و گفت: هر یک از واحدهای پتروشیمی که برنامه کاهش آلایندگی خود را در یک بازه زمانی مشخص به ما اعلام کند از حمایت و همکاری سازمان محیط زیست برخوردار می‌شود.
نخستین مشعل در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی بیست و ششم اردیبهشت ماه با حضور ريیس سازمان حفاظت محیط زیست خاموش شد.
«معصومه ابتکار» در این آیین گفت: دولت یازدهم تلاش کرده است رشد بخش‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی همواره بدون آلایندگی باشد و خاموش شدن نخستین مشعل پالایشگاه‌های پارس جنوبی نیز در همین راستاست.
وی یادآوری کرد: کسب جایزه ملی زیست محیطی توسط وزارت نفت در سال 1395 بیانگر اهتمام دولت تدبیر و امید به بخش محیط زیست است.
براساس اعلام مسوولان شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی از سال 1387 تاکنون میزان مشعل سوزی در پارس جنوبی 82 درصد کاهش یافته که این موفقیت علاوه بر صرفه‌جویی 428 میلیون دلاری استقبال سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی را نیز به دنبال داشته است.
()