مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 784منبع: برق نيوز
کد خبر : 10005860 08:32:00 | 1396/3/30

وزیر نیرو گفت: ۲۱ سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجوز ساخت نیروگاه بادی در میل نادر واقع در شمال سیستان و بلوچستان را از وزارت نیرو دریافت کرده‌اند. این ۲۱ مجوز سرمایه‌گذاری در میل نادر منجر به تولید هزار مگاوات برق خواهد شد.

حمید چیت‌چیان گفت: ۲۰ کیلومتر خط انتقال ۴۰۰ کیلو ولت و یک پست ۴۰۰ کیلو ولت در میل نادر سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود تا بخش خصوصی اشتیاق بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این منطقه داشته باشد.
وی ادامه داد: این ۲۱ مجوز سرمایه‌گذاری در میل نادر منجر به تولید هزار مگاوات برق خواهد شد.
وزیر نیرو بیان کرد: ۲۰۰ مگاوات نیروگاه پراکنده در ۲۵ نقطه در سیستان و بلوچستان ساخته خواهد شد.
چیت‌چیان افزود: برای ساخت این ۲۰۰ مگاوات برق در سیستان و بلوچستان ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وزیر نیرو مصوبات هیات دولت برای رفع مشکلات برق در سیستان و بلوچستان را بسیار مفید و کارگشا عنوان کرد، اما کافی ندانست و اظهار داشت: برای تامین برق مورد نیاز سیستان و بلوچستان در وزارت نیرو تصمیمات بسیار خوبی گرفته شده است.
وی بیان کرد: پس از بازدید میدانی از مشکلات حوزه برق سیستان و بلوچستان گزارشی به هیات دولت ارايه شد و کاهش تعرفه برق در این استان به تصویب رسید.
وی افزود: ۲ سرمایه‌گذار خارجی آماده هستند تا در زاهدان برای تولید برق سرمایه‌گذاری کنند که تا کنون کلنگ‌زنی یکی از این نیروگاه‌ها انجام شده است.
وزیر نیرو گفت: برنامه زمانبندی به نتیجه رسیدن این نیروگاه طوری نیست که بتواند مشکل برق شمال استان سیستان و بلوچستان را برطرف کند.
چیت‌چیان ادامه داد: بنابراین تصمیم گرفته شد تا یک نیروگاه با سرمایه‌گذاری دولت در سیستان و بلوچستان به منظور برطرف کردن مشکل برق شمال این استان ساخته شود.
وزیر نیرو ادامه داد: بخش بخار نیروگاه ایرانشهر هم باید اجرا شود تا کمبود برق در سیستان و بلوچستان برطرف شود.
وی اضافه کرد: اجرای نیروگاه بخار ایرانشهر و چابهار نیازمند مصوبه شورای اقتصاد است تا بتوانیم از مکانیزم ماده‌ی ۱۲ قانون رفع موانع تولید استفاده کنیم.
وی بیان کرد: از سازمان برنامه و بودجه درخواست داریم تا وزارت نیرو را در این بخش کمک کند تا مشکل برق در سیستان و بلوچستان به طور کامل برطرف شود.
وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه برای ساخت نیروگاه دولتی در زاهدان نیازمند مصوبه شورای اقتصاد هستیم یادآورشد: سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر این آمادگی را دارد تا برای ایجاد یک نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی و یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی با استفاده از منابع مالی خودش در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کند.
وی ادامه داد: اجرای این میزان سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان توسط سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر نیازمند ابلاغ موافقت‌نامه سازمان برنامه و بودجه است.
()