مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 913منبع: ايرنا
کد خبر : 10005794 07:13:00 | 1396/3/20

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری با اشاره به تهدید ظروف یکبار مصرف برای طبیعت گفت:ایران جزو 5 کشور نخست جهان در استفاده از ظروف یکبار مصرف است.

 شهرام احمدی اظهار کرد: ریختن ظروف یکبار مصرف در دل طبیعت یا جا گذاشتن آن در طبیعت باعث مرگ تدریجی طبیعت می‌شود و کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف با هدف حفظ محیط زیست ضروری است.

وی با بیان اینکه محیط زیست امانت الهی است و فرهنگ غلط مصرف‌گرایی به محیط زیست آسیب جدی می‌رساند گفت:جرم انگاری تخریب محیط زیست باید از سوی همه مسوولان پیگیری شود.
احمدی افزود: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، محیط زیست مساله فراقوه‌ای، ملی و بلکه فراملی است و حفاظت از محیط زیست مطابق اصل 50 قانون اساسی وظیفه‌ای عمومی و همگانی است که جرم انگاری تخریب محیط زیست باید از سوی تمامی مسوولان انجام شود.
وی افزود: مطابق اصل 50 قانون اساسی هرگونه فعالیت اقتصادی، اجتماعی و غیره که به محیط زیست آسیب برساند، ممنوع است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری با اشاره بروز ریزگردها در چند سال گذشته در این استان، افزود: 90 درصد منشا این پدیده خارج از کشور است و سال گذشته پدیده گرد و غبار 47 روز در این استان وجود داشت.
به گفته وی، از ابتدای امسال نیز 9 روز پدیده گرد و غبار استان را فراگرفت که مطابق آمار سال‌های گذشته هر سال 50 درصد کاهش می‌یابد.
احمدی ادامه داد: با توجه به بارندگی‌های فصل بهار در چهارمحال و بختیاری و رویش گیاهان، احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان در فصل تابستان بالاست که مردم نسبت به این موضوع هوشیار باشند.
حدود 12.5 درصد مساحت این استان تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد.
هفته محیط زیست از 16 خرداد با شعاز ملی «من با طبیعتم» نامگذاری شده است.

()