مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 830منبع: ايسنا
کد خبر : 10005780 07:59:00 | 1396/3/17

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید از پیک سال قبل تا امسال حدود ۲۰۰۰ مگاوات برق وارد مدار شود که طبق برآوردهای صورت گرفته نهایتا تا ۱۵ روز دیگر این مهم محقق خواهد شد.

محسن طرزطلب با بیان اینکه ۴۰۰ مگاوات دیگر مانده تا این طرح به‌طور کامل تکمیل شود، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۴۰۰۰ مگاوات رشد مصرف برق امسال نسبت به سال گذشته است که ۲۰۰۰ مگاوات از طریق افزایش تولید تامین می‌شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم تابستانی بدون خاموشی را پشت سر بگذاریم، لازم است تا شرکت‌های توزیع برق و برق منطقه‌ای اقدامات متعددی در راستای مدیریت مصرف برق داشته باشند تا بتوان ۲۰۰۰ مگاوات دیگر را نیز از این طریق جبران کرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به هزینه زیاد تولید نیروگاه برق عنوان کرد: حجم سرمایه‌گذاری برای ۱۰۰۰ مگاوات برق، ۲۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود که با توجه به این مساله می‌توان نتیجه‌گیری کرد که تولید بیش از اندازه برق نمی‌تواند برای کشور مثمر ثمر باشد.

طرزطلب با بیان اینکه در برنامه ششم، برنامه‌ریزی شده تا ۲۶۰۰۰ مگاوات وارد مدار شود، تاکید کرد: بر اساس این برنامه باید سالانه ۵۰۰۰ مگاوات به تولید برق کشور اضافه شود که با توجه به هزینه زیاد ساخت نیروگاه حجم بیش از حد تولید برق منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی شرایط ایران را در تولید برق مطلوب دانست و افزود: در تمام دنیا میزان مصرف برق با تعرفه کنترل می‌شود. در ایران نیز نظر بر اینکه در فصول غیرپیک دو برابر مصرف تولید صورت می‌گیرد لازم است که در این شرایط به دنبال یک تولید منطقی بود.

()