مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 557منبع: ايسنا
کد خبر : 10005748 08:13:00 | 1396/3/10

به رغم ادعای شرکت «فیلیپ موریس»(philip morris) مبنی بر ساخت یک سیگار الکترونیکی با سموم کمتر، یک پژوهش نشان می‌دهد که این سیگار سرطان‌زاتر از سیگارهای معمولی است.

سیگارهای الکترونیکی که به جای سوزاندن توتون، آن را گرم می‌کنند طی سالیان اخیر به‌عنوان امن‌ترین و کم‌ضررترین روش سیگار کشیدن یاد شده است، اما پژوهش جدید «دانشگاه برن»(Bern) سوییس با شناسایی سرطان‌زاتر بودن این نوع سیگارها نسبت به سیگارهای معمولی و سنتی این فرضیه را رد می‌کند.
فیلیپ موریس می‌گوید، این سیگار الکترونیکی موسوم به "IQOS" می‌تواند قسمت توتون سیگار معمولی را درون خود جای داده و از طریق گرم کردن توتون به جای سوزاندن آن، اثرات سمی سیگار را 90 درصد کاهش دهد.
با این حال پژوهش جدید نشان می‌دهد این دستگاه فرآیندهای شیمیایی جدیدی را تولید می‌کند که نسبت به سیگار کشیدن معمولی سرطان‌زاتر است.
به گفته محققان برخی از این فرآیندها به قدری سرطان‌زا هستند که نمی‌توان برای آنها کمترین میزان استاندارد را تعریف کرد. آنها معتقدند سیگارهای الکترونیکی نیز باید مانند سیگارهای معمولی دچار محدودیت در استفاده در فضاهای عمومی شوند تا افراد مجاور دود آن را تنفس نکنند.

()