مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 392منبع: ایسنا
کد خبر : 10005614 08:05:00 | 1396/2/19

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی شبکه علمی کشور بعد از 29 اردیبهشت (برگزاری انتخابات) با همکاری وزارت علوم خبر داد و گفت: راه‌اندازی این شبکه نیز کمکی به دانشگاه مجازی علوم پزشکی خواهد بود زیرا یک دسترسی دو طرفه در شبکه علمی کشور و دانشگاه مجازی ایجاد می‌شود که تحول بزرگی را به وجود خواهد آورد.

 واعظی وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اعلام این خبر اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های آموزشی در دانشگاه مجازی بسیار مهم است و این بخشی است که اگر دنبال شود فواید زیادی را دارد.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا به سوی آموزش مجازی حرکت کرده‌اند و این مساله به این معنی است که این روش اثر مثبتی داشته است.

واعظی تاکید کرد: در کلانشهرها باید به دنبال این باشیم که وقت دانشجویان بهینه مصرف شود و یکی از راه‌های آن ایجاد آموزش‌های مجازی است.

وزیر ارتباطات گفت: مساله دیگر عدالت آموزشی است که دانشگاه مجازی علوم پزشکی می‌تواند این بستر را در کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه آنچه در شبکه انتقال کشور از حدود 40 سال گذشته تا ابتدای این دولت ایجاد شده است، اطلاعات داده 900 مگابیت بر ثانیه بوده و در حال حاضر به 10 هزار مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است. یعنی همه آن مجموعه 11 برابر شده است.

واعظی ادامه داد: در سه سال گذشته پهنای باند 626 مگابیت بر ثانیه بوده که الان به 10 هزار مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است یعنی 15 برابر شده است.

()
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما