مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 544منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005606 07:07:00 | 1396/2/18

آخرین دستاوردها، چشم‌انداز و چالش‌های تکنولوژی حوزه‌های متفاوت مهندسی در ونیز ایتالیا بررسی شد.

متخصصان و صاحب نظران متعددی از کشورهای مختلف در کنفرانس نکسکام تکنولوژی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادند. متخصصان در این کنفرانس که در ونیز ایتالیا برگزار شد موضوع چشم‌انداز تکنولوژی و چالش‌های پیش روی این حوزه را مورد بررسی قرار دادند.

محمدرضا رجبعلی‌نژاد، استاد دانشگاه تونته هلند و ريیس کنفرانس ایمنی که با هدف کارآمدی، ایمنی و اعتماد پذیری، شروط اولیه برای موفقیت سیستم‌های حمل و نقل برگزار شد، عنوان کرد: پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و درهم تنیدگی بیش از پیش کالاها، ماشین‌ها و سیستم‌های سرویس دهنده به جامعه بشری موجب خلق قابلیت‌های بسیار و همچنین ایجاد نگرانی‌های فزاینده‌ای برای جامعه شده است.
وی افزود: ارتباط کالاهای هوشمند همچون ساعت و تلفن هوشمند با ماشین‌های هوشمند در چند سال آینده حتمی خواهد بود؛ مانع اصلی در این مورد، تاخیر ارتباطی ماشین‌ها است که باید تا کمتر از یک هزارم ثانیه محدود شود.
به گفته وی، چنین سرعتی هنوز در دسترس نیست اما نسل پنجم موبایل اینترنت معروف به G۵   مدعی حل مشکلات کنونی اینترنت است. این تکنولوژی در سال آینده در کره‌جنوبی به صورت محدود آزمایش خواهد شد و تا سه سال آینده در بازارهای مصرف عرضه خواهد شد و این موضوع انقلاب صنعتی جدیدی را در پی خواهد داشت.

رجبعلی‌نژاد ادامه داد: مرزهای مشترک ایمنی با سایر عوامل موفقیت مثل اعتمادپذیری، نگهداری و کارآمدی منجر به اختصاص پراکنده این منابع خواهد شد و این موضوع نیاز مبرم به تحقیق، هوشیاری و شفافیت در عوامل موثر در کارآمدی و ایمنی و ایجاد یک سیستم جامع موثر را، ضروری می‌سازد.

وی افزود: آگاهی از قابلیت‌ها و نقاط ضعف تکنولوژی کنونی و فرصت‌های پیش‌رو برای کشورهای در حال توسعه، اهمیتی کلیدی دارد که با درک آن امکان سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های قابل توسعه و به روز و همچنین تصمیم‌گیری خوب برای انتخاب تکنولوژی مورد نظر میسر می‌شود.

()