مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 933منبع: ايسنا
کد خبر : 10005593 07:59:00 | 1396/2/16

ريیس سازمان بسیج مهندسان صنعتی کشور گفت: بازار ۴۰۰ میلیونی حاشیه کشور بزرگ ایران می‌تواند در آینده‌ای نزدیک مطالبه‌گر مشاوره و خدمات تولید انرژی باشد و این مهم پیروزی بزرگ به لحاظ تخصصی برای صنعت برق کشور است.

علی فضلوی در نخستین همایش ملی نقش پایگاه‌های بسیج دانش‌بنیان در دستیابی به اهداف استراتژیک صنعت برق کشور  اظهار کرد: آب به‌عنوان ماده حیاتی برای بشر و جریان انتقال آب، مصرف آن و مباحث پمپاژ نیازمند تامین برق است.
وی افزود: آنچه اهداف اقتصاد مقاومتی را در توسعه صنعت برق، راهبری و مباحث مربوط به شرایط مشخص می‌کند، دو نگاه توجه به صنایع درون‌زا و برون‌نگر، مساله دانش‌بنیان بودن و مردمی شدن این صنعت است.
رییس سازمان بسیج مهندسان صنعتی کشور تصریح کرد: استفاده از ظرفیت داخلی برای جهش علمی موجب عملکردی موفقیت‌آمیز بوده است.
فضلوی خاطرنشان کرد: پایه اصلی تولید برق پایه سیلیکونی است و در تولید  این مهم سخت‌ترین مرحله ساخت رآکتور است که  با  تلاش  چهار کشور بر روی آن تنها یک کشور در این امر موفق عمل نکرد.
وی با بیان این که تمامی نیروهای صنعت برق بسیجی هستند و این صنعت به‌صورت مستقل از برق نیز می‌تواند اشتغال‌زا باشد افزود: دستاورد این سازمان تلاش در جهت افزایش حجم تولید برق بوده است.
فضلوی خاطرنشان کرد: در تولید برق خاصه برق‌های تجدیدپذیر قیمت تمام‌شده سیلیکون نیمه‌هادی کیلویی ۱۴.۳ دلار است، درحالی‌که قیمت جهانی آن ۲۶.۷ دلار است.
ريیس سازمان بسیج مهندسان صنعتی در ادامه تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در صنعت برق لازم الاجراست و در کنار آن فرهنگ مصرف به شبکه‌های بسیج، بسیج جامعه زنان، کارگری و اقشار باید منتقل شود.
وی بر لزوم صادرات دانش برق و صادرات نیروگاه‌سازی تاکید کرد و گفت: بازار ۴۰۰ میلیونی حاشیه کشور بزرگ ایران می‌تواند در آینده‌ای نزدیک مطالبه‌گر مشاوره و خدمات تولید انرژی باشد و این مهم پیروزی بزرگ به لحاظ تخصصی برای صنعت برق کشور است.

()