مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 830منبع: پاون
کد خبر : 10005570 07:56:00 | 1396/2/10

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر در نخستین همایش تجاری ایران و اتحادیه اروپا گفت: ایران بازار آینده انرژی است و زمینه‌های سرمایه‌گذاری فراوانی در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران وجود دارد.

دکتر«عدنان امین» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر در آيین برگزاری نخستین همایش تجاری ایران و اتحادیه اروپا در حوه انرژی پایدار در سالن همایش‌های وزارت نیرو با بیان این مطلب که ایران بازار آینده انرژی است گفت: اتحادیه اروپا ارزش زیادی برای ظرفیت‌های ایران قائل است و به همین خاطر، فرصت و زمینه مناسبی را فراهم خواهد کرد تا سرمایه‌گذاران خارجی بتوانند در بازار انرژی ایران سرمایه‌گذاری کنند.

وی تصریح کرد: با همکاری متقابل می‌توان به اهداف بزرگ رسید و سوخت یا موتور دسترسی به اهداف جهان را فراهم کرد.
عدنان امین با بیان اینکه باید به جمهوری اسلامی برای پیش قدم شدن در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تبریک بگوییم گفت: زمینه‌های سرمایه‌گذاری فراوانی در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران وجود دارد.
وی با بیان اینکه اگر سیاست دقیقی را در پیش بگیریم می‌توانیم هزینه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران را کاهش دهیم افزود: هزینه تولید انرژی خورشیدی در ایران می‌تواند تا 45 درصد کاهش یابد.
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر با اشاره به اینکه آمارها حاکی از آن است که سال گذشته تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان 160 گیگاوات ساعت افزایش داشته و بخش خصوص در حال گسترش آن است افزود: 90 شرکت بزرگ جهان از جمله جنرال موتورز، گوگل و فیس بوک متعهد شده‌اند در آینده نزدیک 100 درصد انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند و دیگر از انرژی سنتی استفاده نکنند.
وی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا نقش اساسی در تبدیل انرژی‌های تجدیدناپذیر به انرژی‌های تجدیدپذیر داشته است گفت: سهم افزایش انرژی‌های تجدیدپذیر تا این زمان 16 درصد بوده که تا سال 2020 این میزان به 20 درصد خواهد رسید.
عدنان امین با اشاره به اینکه به‌تازگي در آلمان یکی از شرکت‌های بزرگ 50 درصد مصرف خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌کند، گفت: این‌ها تحولاتی است که در سراسر جهان با آن روبرو هستیم و چشم‌انداز مثبتی را برای آینده جهان ترسیم می‌کند.
وی آنگاه با بیان این مطلب که انرژی‌های باد و خورشید می‌توانند منابع انرژی مناسبی برای رفع نیازهای بشر باشند، گفت: انرژی‌های بادی می‌توانند بیشترین میزان نیاز انرژی مصرفی کشورهای اروپایی را تامین کنند.
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر سپس با بیان اینکه ظرفیت‌های فنی و مهندسی ایران قادر است فرصت‌های اقتصادی و اشتغال زیادی را فراهم کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های زیادی را در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر داشته و بخش خصوصی نقش اساسی را در این میان ایفا می‌کند.
وی از ایران به‌عنوان بازار بسیار قوی در زمینه انرژی‌های پایدار یاد کرد و افزود: در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر قراردادهای زیادی بین ایران با آلمان، ایتالیا و سوئیس منعقد شده است.
()