مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 828منبع: برق نيوز
کد خبر : 10005504 07:56:00 | 1396/1/29

نمایندگان یک شرکت ایتالیایی فعال در زمینه انرژی‌های پاک، برنامه جامعی را برای استفاده از پسماندهای بندرعباس در جهت تولید برق در جلسه شورای شهر بندرعباس ارايه کردند.

مهران نجاتی عضو شورای شهر بندرعباس درباره نحوه فعالیت این شرکت و برنامه آنها برای استفاده از پسماند‌های شهر بندرعباس در جهت استفاده برای تولید برق، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم مورد نیاز برای آینده شهر بندرعباس، استفاده از پسماندهای سایت زباله در جهت تولید انرژی و مدیریت این وضعیت است.
وی افزود: شهر بندرعباس موقعیت ویژه‌ای به لحاظ اقلیمی دارد و همین مسأله باعث شده تا شورای شهر همواره بر ضرورت استفاده از انرژی‌های پاک تاکید داشته باشد و دعوت از این شرکت ایتالیایی برای ورود در زمینه ایجاد انرژی‌های پاک در بندرعباس نیز بر اساس همین رویکرد صورت گرفته است.
عضو شورای شهر بندرعباس با بیان این که می‌توان از گاز متصاعدشده از زباله‌های دفن شده برای تولید برق استفاده کرد و این در حالی است که ورود این گاز به محیط زیست مضر است و اگر بتوانیم به شیوه‌ای مدرن نسبت به تبدیل این گاز متان به برق در محل سایت زباله اقدام کنیم، گام بزرگی برای صیانت از محیط زیست بر خواهیم داشت.
پس از صحبت‌های مهران نجاتی، نماینده این شرکت ایتالیایی نیز گزارشی از کم و کیف تجربه‌های اجرای پروژه تولید برق از پسماند و دیگر روش‌های تولید انرژی پاک در بندرعباس ارايه داد و گفت: با حجم زباله موجود در سایت تخلیه زباله و مساحت سایت موجود می‌توان حدود 800 تا 900 کیلووات برق تولید کرد که به‌دنبال توافق با شهرداری برای ایجاد یک سایت خورشیدی در مجاور این سایت نیز برای تولید 5 مگاوات برق خورشیدی هستیم.
()