مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 970منبع: ايسنا
کد خبر : 10005495 14:08:00 | 1396/1/23

پژوهشگران کشور با اجرای مطالعاتی موفق به تولید سامانه‌های خنک‌کننده برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاه‌ها شدند.

مجری طرح با اشاره به اهمیت سامانه‌های خنک‌کننده در بسیاری از صنایع، گفت: این سامانه‌ها نیازمند تجهیزات و دانش فنی خاصی برای عملکرد صحیح و کارآمدی لازم به منظور رسیدن به کیفیت بالاتر هستند، اما دانش فنی و توانمندی تامین و پشتیبانی محصولات فناور این حوزه، اهمیتی بالا دارد که در این راستا مطالعاتی را اجرایی کردیم.
وی ساخت فن‌های محوری سیستم‌های خنک‌کننده را از جمله دستاوردهای این مطالعات نام برد و اظهار کرد: صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولادسازی و نیروگاه‌ها از جمله صنایعی هستند که به این تجهیزات نیاز دارند.
این محقق اضافه کرد: ما در این مطالعات علاوه بر تولید فن‌های محوری سیستم‌های خنک‌کننده توانستیم به اجرای پروژه‌هایی در زمینه با تصفیه‌خانه‌های آب و ایستگاه پمپاژ و همچنین طراحی و ساخت کامل خطوط تولید لوله‌های GRP بپردازیم.
فرهود خاطر نشان کرد: تولیـد و تامین تمام تجهیزات داخلی برج‌های خنک‌کننده و کولرهای هوایی از قبیل طراحی و ساخت انواع فن‌های محوری کامپوزیتی در قطرهای 5 تا 40 فوت، تنوره‌های فایبر گلـاس، قطره‌گیر، پرکن، نازل، شبکه‌های توزیع آب و همچنین تامین سایر قطعات مکانیکی و الکتریکی از اقداماتی است که در کنار طراحـی، ساخت و نصـب بـرج‌های خنـک کننـده توانسته‌ایم اجرایی کنیم.

()