مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 879منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005469 10:16:00 | 1396/1/14

یک غول خودروسازی قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی در تحقیقات جدید خود مواد پیشرفته‌ای برای ساخت باتری و کاتالیزورهای سلول‌های سوختی بیابد.

شرکت تویوتا ۳۵ میلیون دلار برای اجرای طرحی در موسسه TRI، یکی از زیرمجموعه‌های تحقیقاتی خود در امریکای شمالی سرمایه‌گذاری کرده است. این سرمایه‌گذاری نیز شامل همکاری‌های مختلف میان این زیر مجموعه و بنیادهای علمی مانند دانشگاه میشیگان، MIT و شرکت انگلیسی IIka می‌شود. در این طرح از هوش مصنوعی برای کشف  مواد پیشرفته‌ای استفاده می‌شود که در باتری خودروهای الکتریکی به کار روند.

 به هرحال به گفته برایان استوری محقق ارشد موسسه فناوری تویوتا در برنامه جدید از هوش مصنوعی برای شناسایی موادی استفاده می‌شود که قابلیت استفاده در باتری‌ها و سلول‌های سوختی را دارند. درهمین راستا این موسسه آزمایش‌های رایانه‌ای انجام خواهد داد.

او در این باره می‌گوید: ما در تحقیقات‌مان به دنبال جایگزینی برای پلاتینیوم هستیم. این ماده در سلول‌های سوختی نقش کاتالیزور را دارد.

البته فقط تویوتا نیست که در تحقیقات خود از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. اکنون بسیاری از خودروسازان جهانی سرمایه‌گذاری‌های کلانی در حوزه تحقیق برای ساخت باتری‌های جدید و سلول‌های سوختی کرده‌اند تا طیف خودروهای الکتریکی را گسترده کنند. در این زمینه چین سرمایه‌گذاری کلانی برای استفاده از خودروهای الکتریکی در آینده کرده است.

()