مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1516منبع: روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي خراسان
کد خبر : 10005451 08:44:00 | 1395/12/22

همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری به استان خراسان رضوی، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از مراحل احداث بخش بخار نیروگاه فردوسی مشهد بازدید کرد.

در این بازدید که مهندس متولی‌زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان و جمعی از مدیران صنعت برق استان خراسان حضور داشتند، مهندس فلاحتیان از روند اجرای پروژه مهم بخش بخار نیروگاه فردوسی مشهد بازدید کرد. وی در پایان این بازدید در جمع مدیران صنعت برق خراسان اجرای این پروژه را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: عملیات اجرای بخش بخار این نیروگاه با حضور وزیر نیرو از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار و از برنامه تنظیم شده جلوتر است.

مهندس فلاحتیان تصریح کرد: اجرای این پروژه که توسط بخش خصوصی به میزان 1600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود، اثرات بسیار خوبی بر محیط زیست و اقتصاد کشور دارد. معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص مزایای این طرح اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه، بدون مصرف حتی یک لیتر سوخت و از حرارت تولید شده نیروگاه گازی فردوسی مشهد بخار تولید و 500 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود و همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان خراسان رضوی، مرحله بسیار حساس و مهم انتقال توربین و ژنراتور واحدها بر روی فوندانسیون‌ها به وزن 150 و 250 تن انجام شد و تا پایان سال آینده نخستين واحد این نیروگاه وارد مدار خواهد شد.

شایان ذکر است موضوعاتی چون؛ کمبود نقدینگی، توجه به موتورهای الکتریکی و خودروهای هیبریدی، استفاده از فاینانس برای اجرای پروژه‌ها ، رکورد زنی در تعمیرات نیروگاهی استان، اجرای کابل خود نگهدار و خط گرم و افزایش تولید نیروگاه‌های استان در جلسه مدیران عامل شرکت‌های تولید، توزیع و برق منطقه‌ای با معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

()