مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 766منبع: پاون
کد خبر : 10005437 07:33:00 | 1395/12/19

معاون برق و انرژی وزیر نیرو از پیشرفت ۹۸ درصدی تکالیف ابلاغی برنامه اقتصاد مقاومتی بخش برق در خراسان رضوی خبر داد.

مهندس هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی در آیین افتتاح پست 132 کیلوولت شهید رجایی و در گزارش به رییس جمهور با اشاره به اهداف احداث این پست، گفت: با انجام مهندسی ارزش و توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، در مقایسه با پست‌های مشابه 50 درصد هزینه اجرای این پست کاهش یافته است و بیش از 90 درصد تجهیزات آن در داخل کشور ساخته شده است.
وی همچنین بیان داشت: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به زیر ساخت‌های مهم از جمله برق در سطح استان خراسان رضوی و به‌ویژه در شهر مقدس مشهد داشته است و شاخص‌های کلیدی برق در استان‌های خراسان و به‌ویژه در شهر مشهد، در رتبه نخست کشور و هم‌طراز با کشورهای توسعه یافته صنعتی است.
فلاحتیان تصریح کرد: در طی فعالیت دولت تدبیر وامید برای توسعه زیر ساخت‌های شبکه برق خراسان 32 پروژه انتقال و فوق توزیع در دستور کار قرار گرفت که با افتتاح این پست خوشبختانه تاکنون 28 پروژه به بهره‌برداری رسیده است و طی سه ماه نخست سال آینده، باقی مانده پروژه‌ها به طور کامل تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: صنعت برق خراسان در اجرای برنامه‌ها  و تکالیف ابلاغی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی حدود 98 درصد پیشرفت داشته است و در آینده نزدیک تکالیف ابلاغی 100 درصد تحقق خواهد یافت.
فلاحتیان با اشاره به برنامه‌های نیروگاهی در سال جاری گفت: امسال متعهد بودیم در کشور ۱۸۰۰ مگاوات نیروگاه وارد مدار شود، اما خوشبختانه تا امروز ۲ هزار و ۳۰ مگاوات وارد مدار شده که ۲۳۰ مگاوات بیشتر از تعهد ما است.

()