مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 888منبع: پاون
کد خبر : 10005412 08:51:00 | 1395/12/14

برق منطقه‌ای یزد در آیین اختتامیه گردهمایی معاونان بهره‌برداری برق‌های منطقه‌ای کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرفیت نیروگاه‌های تولید پراکنده استان یزد تا پایان سال 96 به 150 مگاوات برسد.

»محمدحسن صباغزادگان» مدیرعامل این شرکت در آیین اختتامیه گردهمایی معاونان بهره‌برداری شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور به میزبانی یزد، با اشاره به استقبال بخش خصوصی از احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده، اظهار داشت: این نیروگاه‌ها در کاهش تلفات و جلوگیری از صرف هزینه‌های بالا در احداث، توسعه و افزایش ظرفیت پست‌های برق بسیار تاثیرگذار است.
وی نقش نیروگاه‌های تولید پراکنده را برای عبور از پیک‌بار تابستان مهم دانست و گفت: در مواقع بحران و اوج پیک‌بار تابستان در صورت مشکل در شبکه، این نیروگاه‌ها به‌سرعت وارد شبکه خواهند شد.
صباغزادگان با اشاره به مشکلات نیروگاه‌های تولید پراکنده و موضوع خروج و ورود این نیروگاه‌ها در شبکه برق اشاره کرد و افزود: امیدواریم دستاوردها و تجربیات شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در زمینه تولید نیروگاه‌های تولید پراکنده باعث حل مشکلاتی از این قبیل شود.
این مقام مسوول در صنعت برق استان، ظرفیت کنونی نیروگاه‌های تولید پراکنده یزد را هم‌اکنون 82 مگاوات دانست و بیان داشت: این ظرفیت تا پایان سال 95 به 100 مگاوات می‌رسد و طبق پیش‌بینی‌ها با قراردادهایی که عقد شده این ظرفیت تا پایان سال 96 به 150 مگاوات می‌رسد.
وی در پایان اظهار داشت: با فرض پیک‌بار 1300 مگاواتی استان با بودن 150 مگاوات نیروگاه تولید پراکنده بیش از 10 درصد از پیک‌بار را این نیروگاه‌ها پوشش می‌دهند که رقم قابل‌توجهی است.
دكتر هاشم عليپور مدیرکل دفتر فنی شركت توانير نیز در این گردهمایی ضمن تشکر از میزبانی یزد، اظهار داشت: 60 درصد کارکنان شرکت‌های برق منطقه‌ای را بهره‌برداران تشکيل می‌دهند که اين ميزان حاکی از اهميت فعاليت آنان است.
عليپور با بيان اينکه شرکت‌های تعميرات و نگهداري به‌عنوان بازوهاي اجرايي بهره‌برداران محسوب می‌شوند؛ افزود: هرچقدر تعامل بين اين شرکت‌ها و بهره‌برداران افزايش يابد وضعيت شرکت‌های برق منطقه‌ای هم مطلوب‌تر خواهد بود.
وي تصريح کرد: استاندارد کردن تجهيزات برقي و اصلاح مصرف در بخش توزيع برق و تعامل اين شرکت‌ها با شرکت‌های برق منطقه‌ای، تاثیرات بسزايی بر ارتقای سطح پايداري شبکه‌های انتقال به همراه دارد.
مدیرکل دفتر فنی شركت توانير خاطرنشان کرد: با تعامل سازنده بين دفتر نظارت بر انتقال توانير و شرکت‌های برق منطقه‌ای، شبکه‌های انتقال از استانداردهاي روز جهاني برخوردار خواهند شد.
بررسی حوادث مهم، بررسی پیشنهادهای شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور برای بهبود بهره‌برداری شبکه برق کشور و ارايه پیشنهاد حاضران بابت دستورالعمل‌های جاری شبکه، از دیگر موارد موردبحث و تبادل‌نظر معاونان بهره‌برداری شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در یزد بود.

()