مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1289منبع: پاون
کد خبر : 10005365 07:58:00 | 1395/12/2

ايران داراي قابليت‌هاي بسيار خوبي در زمينه انرژي است و ما بسيار خوشحال خواهيم شد که جلسات «کارگروهي» که در سفر دي ماه وزير تجارت خارجي فنلاند به ايران بر روي آن توافق شد، تداوم داشته باشد.

معاون امور اقتصادي و برنامه‌ريزي وزير نيرو گفت: در اين کارگاه آموزشي بيش از 10 کمپاني مجرب و بزرگ فنلاندي حضور خواهند داشت و سعي مي‌شود تا اين شرکت‌ها در اين کارگاه‌ها به انتقال آخرين تجربيات خود در زمينه افزايش کارآيي انرژي، توسعه انرژي‌هاي تجديدپذير، کاهش تلفات و... بپردازند.
 مهندس «عليرضا دائمي» در ديدار با «پتري پلتونن»معاون وزير امور اقتصادي و اشتغال فنلاند با اشاره به لزوم تداوم همکاري‌هاي تنگاتنگ ميان دو کشور به‌ويژه در بخش برق و انرژي، گفت: ايران داراي قابليت‌هاي فراواني در زمينه توليد برق در بخش فسيلي و انرژي‌هاي تجديدپذير است و مطلعيم که کشور فنلاند نيز در اين زمينه به‌ويژه در زمينه افزايش کارايي انرژي و توسعه انرژي‌هاي پاک از قابليت‌هاي فراواني برخوردار است.
وي افزود: ايران بسيار علاقمند است که بين دو کشور کارگاه‌هاي آموزشي در زمينه کاهش تلفات، افزايش کارايي انرژي و توسعه انرژي‌هاي تجديدپذير برگزار شود، مطمئناً اين امر مي‌تواند در انتقال دانش و تجربيات دو کشور بسيار موثر باشد.
وي ضمن اشاره به برگزاري يک کارگاه آموزشي با شرکت‌هاي مجرب فنلاندي در روزهاي آتي، اظهار داشت: در اين کارگاه آموزشي بيش از 10 کمپاني مجرب و بزرگ فنلاندي حضور خواهند داشت و سعي مي‌شود تا اين شرکت‌ها در اين کارگاه‌ها به انتقال آخرين تجربيات خود در زمينه افزايش کارآيي انرژي، توسعه انرژي‌هاي تجديدپذير، کاهش تلفات و... بپردازند.
دائمي تأکيد کرد: اين کارگاه‌ها صرفا بر پايه آموزش تکنيکال تکيه نخواهد کرد و سعي خواهد شد تا در حوزه‌هاي سرمايه‌گذاري و فاينانس به‌ويژه در زمينه توسعه سرمايه‌گذاري در انرژي‌هاي تجديدپذير نيز آموزش‌هايي داده شود.
همچنين وي خاطرنشان کرد: بررسي اثراث زيست محيطي انرژي‌هاي نو و لزوم انطباق سياست بخش انرژي با مسايل تغيير اقليم نيز از ديگر نکات مهمي خواهد بود که در اين کارگاه‌ها به آن پرداخته مي‌شود.
همچنين در ادامه اين نشست معاون امور اقتصادي و اشتغال فنلاند با اشاره به علاقمندي شرکت تحقيقاتي PTT با موسسات پژوهش انرژي در ايران، گفت: شرکت پژوهشي PTT بسيار علاقمند است که با پژوهشگاه نيرو در زمينه بخش‌هاي مختلف انرژي تحقيقات مشترکي را انجام دهد.
وي افزود:
وي تصريح کرد: کارگاه مشترک مورد اشاره در روز چهارشنبه به مدت يک روز در هتل اسپيناس تهران برگزار مي‌شود.
در اين نشست مديران عامل چندين شرکت معتبر فنلاندي در زمينه سرمايه‌گذاري، تامين قطعات نيروگاهي و توسعه انرژي‌هاي تجديدپذير مانند شرکت‌هاي  «ARAFIN»، «NOCART OY»، «VALMET»، «EAST CONSULTING LTD» و... معاون امور اقتصادي و اشتغال اين کشور را همراهي مي‌کردند.
گفتني است، قرار است وزير نيرو در روز دوم فروردين ماه سال آينده در راس هياتي براي شرکت در هفته انرژي «واسا»(VAASA) به فنلاند سفر کرده و در آنجا با وزير تجارت خارجي اين کشور نيز ديدار کند. 

()