مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1046منبع: ايرنا
کد خبر : 10005328 07:29:00 | 1395/11/19

معاون برق و انرژی وزیر نیرو از اتلاف بالای انرژی به‌عنوان یکی از مشکلات صنعت برق یاد کرد و بر کاهش تلفات برق تا کمتر از 10 درصد تاکید کرد.

هوشنگ فلاحتیان در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی همزمان 22 پروژه انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در شادگان با بیان اینکه به دنبال استقرار صنایع و بهبود وضعیت کسب و کار و زندگی مردم هستیم، افزود: مقدمات اساسی فاینانس تامین تجهیزات برق انجام شده و بخشی از پاکت مناقصه باز شده است.

وی اضافه کرد: بخشی از تجهیزات فوق توزیع و انتقال که در حال خرید است به شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اختصاص می یابد تا بتواند برق مطمئن برای مردم تامین کند.
فلاحتیان یکی از مشکلات را در برخی شهرستان‌های خوزستان بالا بودن تلفات انرژی دانست و گفت: مسوولان و نمایندگان مجلس باید برای کاهش این تلفات تلاش کنند.
وی اظهار کرد: وزارت نیرو در قالب برنامه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ملزم کرده است که تلفات برق را به کمتر از 10 درصد برساند.
*** توسعه صنعت برق، عامل موثر توسعه خوزستان
حمید چیت‌چیان وزیر نیرو نیز، توسعه صنعت برق در خوزستان را عامل تحول جدی در این استان دانست و گفت: وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه تمامی تلاش خود را برای پاسخگویی به نیازهای خوزستان انجام می‌دهند.
وی اضافه کرد:با شکوفایی این صنعت بزرگ تحول جدی در منطقه صورت می‌گیرد و اشتغال و توسعه و رفاه مردم این منطقه تامین می‌شود.
چیت‌چیان تاکید کرد: تلاش می‌شود با همکاری شرکت‌های تابعه وزارت نیرو در این استان و برنامه‌ریزی‌هایی که در مرکز صورت می‌گیرد و پیشتیبانی‌های لازم نیازهای منطقه را تا حد مقدور پاسخ دهیم.
وزیر نیرو همچنین با اشاره به مطالبات نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی افزود:مطالبی که مد نظر نماینده مردم شادگان است را مدنظر قرارداده و تا جایی که می‌توانیم به اجرا می‌رسانیم.
*** توسعه برق در 13 شهرستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز در این آیین گفت: 22پروژه پست و خط انتقال و فوق توزیع با اعتبار 2 هزار و 375 میلیارد ریال به صورت همزمان افتتاح وکلنگ‌زنی خواهند شد .
محمود دشت بزرگ افزود:12 پروژه پست و خطوط ارتباطی انتقال و فوق توزیع برق به مبلغ یک هزار و 324 میلیارد ریال در شهرهای اهواز، شادگان، دزفول، باغملک، ماهشهر، آبادان و مسجدسلیمان افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: 10 پروژه پست و خطوط ارتباطی انتقال و فوق توزیع برق که عملیات اجرایی آنها در دهه فجر امسال آغاز می‌شود نیز به مبلغ یک هزار و 51 میلیارد ریال نیز در شهرهای آبادان، اهواز، شوش، گتوند، شوشتر، دزفول و یاسوج قرار دارند.
رییس هیات مدیره شرکت برق منطقه‌ای همچنین هدف از اجرای این پروژه‌ها را افزایش ظرفیت و ضریب اطمینان و ایجاد آمادگی و توسعه زیرساخت شبکه برق منطقه، کاهش تلفات انتقال انرژی، بهبود ولتاژ، پایداری شبکه انتقال و فوق توزیع و کاهش خاموشی‌ها، کاهش بارگیری از پست‌های انتقال مجاور، افزایش ظرفیت انتقال انرژی الکتریکی و ضریب اطمینان برق‌رسانی، تامین برق مطمئن و پایدار جهت استفاده در مصارف عمومی، صنعتی، کشاورزی و صنایع، بهره‌برداری بهینه از انرژی تولیدی نیروگاه‌ها در منطقه، ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای توسعه اقتصادی و همچنین رضایت مندی و ارتقای سطح رفاه و توسعه اجتماعی مردم شریف استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد.

()