مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1136منبع: روابط عمومي شركت برق منطقه‌اي خراسان
کد خبر : 10005312 07:52:00 | 1395/11/16

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در گفتگویی به تشریح فعالیت‌های این شرکت در دولت تدبیر و امید پرداخت.

مهندس متولی‌زاده اظهار داشت: طی 3 سال گذشته 1200 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه انتقال و فوق توزیع برق خراسان افزوده شده است و در طی همین مدت 257 کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع احداث و جمعا با هزینه‌ای بالغ بر 215 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر
در ادامه مهندس متولی‌زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان به عملکرد این شرکت در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره کرد و اظهار داشت : از سال 1392 تا کنون در استان‌های خراسان 8.85 مگاوات نیروگاه بادی نصب شده که این میزان در مقایسه با سال‌های مشابه قبل بالغ بر30درصد رشد داشته است. وی همچنین ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی نصب شده در استان را در دولت تدبیر و امید 2500 کیلو وات عنوان کرد و اظهار داشت: در سه سال قبل از دولت یازدهم 43 کیلووات نیروگاه خورشیدی منصوبه داشته‌ایم.
اتوماسیون پستهای برق
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در خصوص اتوماسیون نمودن پست‌های برق اظهار داشت: از سال 1392 تا کنون 51 پست برق به سیستم اتوماسیون مجهز شده‌اند که در سال‌های قبل از آن در این زمینه اقدامی صورت نگرفته بود همچنین با اجرای طرح ذخیره‌سازی عملیاتی در دولت تدبیر و امید نیز 285 مگاولت آمپر صرفه‌جویی به همراه داشته است.

ريیس هیات مدیره شرکت برق منطقه‌ای خراسان در خصوص تولید پراکنده در دولت یازدهم اظهار داشت: در این دولت 100 مگاوات ظرفیت تولید پراکنده در استان‌های خراسان داشته‌ایم که درمقایسه با سه سال قبل از آن، صد در صد افزایش را نشان می‌دهد.
وی در خصوص تلفات شبکه برق در استان‌های خراسان اظهار داشت: در 3 سال گذشته میزان تلفات شبکه برق با حدود یک درصد کاهش نسبت به دوره قبل به 8.91 درصد رسیده است.
مهم‌ترین اقدمات شرکت برق منطقه‌ای خراسان در سال1395

مهندس متولی‌زاده در ادامه به عملکرد شرکت برق منطقه‌ای خراسان در سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: در سال جاری 135 مگاولت آمپر توسعه در ظرفیت پست‌های فوق توزیع داشته‌ایم و همچنین 106 کیلومتر طول خطوط فوق توزیع نیز افزایش یافته است .

وی طراحی و تولید نرم‌افزار سیستم اسکادای ملی برای نخستین بار در کشور و نصب آن در دیسپاچینگ فوق توزیع پشتیبان این شرکت(RDC شمال) و دیسپاچینگ پشتیبان کشور در زنجان همچنین طراحی و تولید نرم‌افزار بومی اتوماسیون پست‌ها (DCS) برای نخستین بار در کشور و نصب آن در پست 132 کیلوولت کوهستان را از جمله اقدامات شرکت برق منطقه‌ای خراسان عنوان کرد. وی افزود: اتوماسیون پست‌ها و شبکه فوق توزیع برق و توزیع، ساده‌سازی و بهینه‌سازی پست‌ها، ساخت تونل انرژی به میزان 12 کیلومتر و مدیریت با تمرکز بر اجرای طرح ملی ذخیره عملیاتی را از دیگر اقدامات شرکت برق منطقه‌ای خراسان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال 1395 عنوان کرد.

همچنین این شرکت با حمایت از یک شرکت دانش بنیان قرارداد طراحی و ساخت سوئیچگیر GIS 132 کیلوولت را منعقد نمود که با ساخت آن، ایران به‌عنوان یکی از معدود کشورهای سازنده این تجهیزات در دنیا قرار خواهد گرفت.

پروژه‌های شرکت برق منطقه‌ای خراسان در دهه فجر 1395

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان ضمن گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان داشت: 6 طرح عملیات اجرایی آن با اعتبار 567 میلیارد ریال آغاز خواهد شد و 9 پروژه در سطح استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با هزینه 947 میلیارد ریال عملیات احداث آن به پایان و به بهره‌برداری خواهد رسید.

()