مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1004منبع: ايرنا
کد خبر : 10005133 08:23:00 | 1395/9/30

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: ایران درصنعت برق رتبه چهاردهم را در جهان دارد و هم اکنون 95 درصد از صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور زیر مجموعه صنعت آب و برق صورت می‌گیرد.

 محمودرضا حقی‌فام در مراسم معرفی و تودیع مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان افزود: صنعت برق پایه و اساس زیرساخت‌های کشور است و بدون برق هیچ خدماتی در کشور ارايه نمی‌شود.
وی بیان داشت: مهم‌ترین اولویت شرکت برق، حفظ پایداری اقتصادی و حفظ پایداری فنی شبکه برق است که این اقدام در جهت رفاه و امنیت مردم و توسعه اقتصاد کشور صورت می‌گیرد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیرهمچنین به کاهش تلفات فنی و غیر فنی شرکت برق به‌عنوان مهم‌ترین برنامه شرکت برق تاکید کرد و افزود: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، این شرکت متعهد شده تا تلفات برق را به زیر 10 درصد کاهش دهد و امیدواریم هرمزگان که به‌عنوان یکی از قطب‌های انرژی در کشور مطرح است در این امر پیشگام باشد.
حقی‌فام گفت: کاهش میزان آسیب‌پذیری شبکه‌های برق از دیگر برنامه‌های شرکت برق است و با توجه به اینکه شرایط جوی و آب و هوایی در سراسر کشور به‌ویژه در مناطق جنوبی موضوعی و طبیعی است اما باید آمادگی مواجهه با تمام مشکلات را داشته باشیم تا مردم در رفاه و آرامش باشند.
وی به حوزه خدمات مشترکان اشاره کرد و گفت: ارايه خدمات مطلوب نیازمند پرداخت به موقع هزینه برق مصرفی از سوی مشترکان است و مردم باید برای بهبود و استمرار ارايه خدمات، شرکت توزیع و صنعت برق کشور را با پرداخت هزینه بهای برق یاری کنند.
این مقام مسوول در صنعت برق کشور یادآورشد: ما معتقدیم بروز مشکل در اقتصاد صنعت برق مشکلات فنی و کاهش خدمات را در پی دارد و به همین جهت باید برای افزایش توفیقات، وصول مطالبات را عینیت بخشیم.
حقی‌فام بر ارتقای سطح رضایت مشترکان برق با افزایش سرعت، دقت و احترام در ارايه خدمات تاکید کرد و گفت: شرکت توزیع به دنبال ارايه خدمات به روز است.
وی با بیان اینکه در ایران پیک بار مناسب نیست و استان‌های گرمسیر نقش بسزایی در این موضوع دارند، گفت: باد کمک شود تا در تابستان آینده از رشد پیک بار مصرف و بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، خوردگی و فرسودگی شبکه توزیع برق از معضلات موجود در صنعت برق کشور به‌ویژه در مناطق گرمسیری از جمله هرمزگان دانست و بیان داشت: میزان فرسودگی شبکه در هرمزگان بالاست و سبب پايین آمدن عمر تجهیزات و افزایش قیمت تمام شده برق در این استان می‌شود.
وی یادآورشد: استمرار پیشرفت‌ها در شرکت توزیع برق هرمزگان، کاهش خاموشی و آموزش پیمانکاران جز مهم‌ترین وظایفی است که مدیر جدید این شرکت باید در اولویت کاری خود داشته باشد.
وی گفت: با توجه به رشد صعودی صنایع در هرمزگان، توسعه شبکه و تامین نیاز برق و همچنین ارايه خدمات بهینه از مهم‌ترین اقدامات شرکت توزیع هرمزگان در آینده است.
وی رشد و بالابودن پیک مصرف برق فصل تابستان را مهم‌ترین موضوع قابل پیگیری شرکت توزیع برق هرمزگان دانست و افزود: تابستان گذشته افزون بر2 هزار مگاوات برق به شبکه هرمزگان توزیع شد که می‌توان با مدیریت مصرف استان از بروز مشکلات در این حوزه جلوگیری کرد.

()