مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1113منبع: صبا
کد خبر : 10005128 07:18:00 | 1395/9/29

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: نتایج جلسات اخیر وزارت نیرو و وزارت نفت نشان می‌دهد که از سال ۹۶ سوخت مصرفی تمامی نیروگاه‌های کشور گاز طبیعی خواهد شد که به نظر می‌رسد این مهم در نیمه دوم سال آینده محقق شود.

«محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، در مجموع 95 درصد از سوخت نیروگاه‌های حرارتی کشور از گاز طبیعی تامین شده است.

وی افزود: همچنین سهم گازوئیل و مازوت در تامین سوخت نیروگاه‌ها، به ترتیب 2 و 3 درصد بود.

این مقام مسوول تصریح کرد: اگرچه در هفته‌های ابتدای ماه آذر در مقاطعی با کاهش گازرسانی به نیروگاه‌های حرارتی مواجه شدیم و سوخت مایع به‌عنوان سوخت جایگزین مصرف شد، که البته این موضوع در فصول سرد سال که پیک مصرف گاز در بخش خانگی است امری طبیعی است، اما امیدواریم طبق قولی که وزارت نفت بر مبنای افزایش تولید گاز و به تبع آن پایداری گازرسانی به بخش نیروگاهی کشور داده، در ماه‌های باقی مانده از سال، گاز طبیعی به‌عنوان سوخت غالب در نیروگاه‌های کشور به خصوص نیروگاه‌هایی که در مجاورت کلانشهرها قرار دارند، باقی بماند.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: نتایج جلسات اخیر وزارت نیرو و وزارت نفت نشان می‌دهد که از سال 96 سوخت مصرفی تمامی نیروگاه‌های کشور گاز طبیعی خواهد شد که به نظر می رسد این مهم در نیمه دوم سال آینده محقق شود.

 

()