مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 3114منبع: روزنامه خراسان
مطالب خواندنی > کامپیوتر

بازيابي رمزها در ويندوز ۸

کد خبر : 1000477 09:26:00 | 1393/7/7

در ويندوز 8 با پشتيباني از ابزار Windows Credential Manager مي توانيد رمزعبور مربوط به نرم افزارها و سايت هاي مختلف را ذخيره کنيد و بدون نياز به تايپ به استفاده از آن ها بپردازيد. هرچند که اين قابليت مفيد است اما بيشتر کاربران، وقتي مجبور به تايپ رمز در يک حساب کاربري مي شوند، با مشکل فراموشي روبه رو خواهند شد و رمز مورد نظر يادشان نمي آيد.

با ابزار Windows Credential Manager مي توانيد علاوه بر ذخيره اطلاعات ورود به سايت ها و سرويس ها ،اطلاعات را در صورت نياز بازيابي و از آن ها استفاده کنيد. البته اين قابليت همان قدر که مفيد است، خطرات بسياري هم دارد؛ چرا که هر کاربري با در اختيار داشتن رمز ورود به سيستم عامل مي تواند اطلاعات ذخيره شده در اين بخش را مشاهده و رمزهاي شما را سرقت کند. پس خيلي مراقب باشيد.

براي بازيابي رمز ابتدا به دسکتاپ برويد و پس از آن کليدهاي Winkey + I را فشار دهيد تا صفحه Settings باز شود. گزينه Control Panel را انتخاب و سپس روي User Accounts and Family Safety کليک کنيد. حال در پنجره جديد روي گزينه Credential Manager کليک کنيد. در اين مرحله پنجره اي نمايش داده مي شود که به2 بخش اصلي تقسيم شده؛ بخش Web Credentials شامل اطلاعات ذخيره شده توسط مرورگرهاي مختلف و بخش Windows Credentials شامل اطلاعات ذخيره شده توسط برنامه هاي ويندوز مانند کاربري شما در Windows Live است.حال با کليک روي بخشWeb Credentials فهرستي شامل وب سايت هاي مختلف که رمزعبور مربوط به آن ها توسط شما در سيستم عامل ذخيره شده است، نمايش داده مي شود که با کليک روي نام هر سايت مي توانيد اطلاعات کامل تري شامل نشاني سايت، نام کاربري ذخيره شده، کلمه عبور و نرم افزاري که اين کلمه عبور را در ويندوز ذخيره کرده است، مشاهده کنيد. براي مشاهده رمز عبور روي گزينه Show مقابل عبارت password کليک کنيد.

در اين مرحله پنجره اي نمايش داده مي شود که براي تاييد هويت تان از شما درخواست مي کند رمز ورود کاربري خود در سيستم عامل را وارد کنيد. اگر بخواهيد رمزعبور ذخيره شده در اين بخش را حذف کنيد، مي توانيد از گزينه Remove استفاده کنيد.

(0)
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما