مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 948منبع: ايرنا
کد خبر : 10004955 08:01:00 | 1395/8/9

پژوهشگاه نیرو تفاهم‌نامه‌ای را با یک شرکت ایتالیایی با هدف کسب فناوری آزمایشگاهی، انتقال دانش فنی مورد نیاز برای اجرا و پیاده‌سازی نمونه‌های صنعت برق کشور امضا کرد.

پژوهشگاه نيرو برای گسترش تعامل بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌ها و تخصص‌های موجود در سطح بین‌المللی، با در نظر گرفتن زیرساخت‌ها و امکانات در زمینه پژوهش، فناوری و تحقیقات کاربردی، ارایه خدمات آزمایشگاهی در سطح کیفی مورد قبول، این تفاهم‌نامه‌ را با شرکت CESI ایتالیا امضا کرده است.

این تفاهم‌نامه با هدف اکتساب فناوری آزمایشگاهی، انتقال دانش فنی و به‌کارگیری تجربه‌های این شرکت در اجرا و پیاده‌سازی آزمایشی مورد نیاز صنعت برق مبادله شد.
برای عملیاتی شدن توافق‌ها، کارگروهی متشکل از نمایندگان پژوهشگاه نیرو و شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) برای انتخاب اولویت‌های همکاری تشکیل می‌شود.
  شرکت CESI ایتالیا، سوابق و تجربیات بین‌المللی در زمینه ارایه خدمات فنی و مهندسی، تست و ارزیابی تجهیزات و صدور گواهینامه و بازنگری طراحی در صنعت برق را داراست.
 شهریورماه گذشته نیز پژوهشگاه نیرو و پردیس مهندسی مکانیک دانشگاه درسدن (Dresden) آلمان برای توسعه تعاملات بین‌المللی و علمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

()