مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 971منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10004816 08:03:00 | 1395/7/8

یکی از ناراحت کننده‌ترین مشکلات بسیاری از انسان‌ها ایستادن در صف‌های طولانی و خسته کننده است، اما با ساخت صندلی هوشمندی که خودش در صف پیش می‌رود، از این مشکل کاسته شده است.

 شرکت ژاپنی نیسان، سازنده انواع خودرو از صندلی هوشمندی رونمایی کرده که به طور خودکار در صف می‌ایستد و افراد را در زمان جلو رفتن صف به پیش می‌برد.

صندلی یاد شده دارای دوربین‌هایی است که قادر به بررسی محیط اطراف و هشدار در مورد حرکت صف هستند. این امر باعث حرکت صندلی به جلو و حرکت آن در مسیر مورد نظر می‌شود.

برای ساخت صندلی مذکور از فناوری رانندگی خودکار نیسان موسوم به ProPILOT بهره گرفته شده است که در ماه آگوست در خودروی مینی ون Serena آن گنجانده شد. با استفاده از این فناوری خودرو خود را در مسیر مورد نظر و با فاصله‌ای ایمن از خودروی جلویی حفظ می‌کند و اطمینان حاصل می‌شود که اتومبیل در مسیر مورد نظر باقی می‌ماند.

این صندلی خودکار شاید بیشتر ابزاری لوکس و وسیله‌ای برای بازاریابی به نظر برسد، اما نیسان قصد دارد آن را در جهان واقعی به فروش برساند. نیسان در حال مذاکره با برخی رستوران‌ها در ژاپن به منظور فروش این صندلی به آنها برای استفاده مشتریانشان است.

احتمال می‌رود در سال آینده شاهد استفاده برخی رستوران‌های این کشور از صندلی‌های خودران باشیم. نیسان سال قبل صندلی‌های اداری خاصی را طراحی کرده بود که می‌توانستند بعد از بلندشدن افراد خود را مرتب کنند و با نظم و ترتیب پشت میز قرار بگیرند.

()