مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1086منبع: ايرنا
کد خبر : 10004636 07:38:00 | 1395/5/30

نخستین پارک علمی تفریحی با نام 'پروفسور بازیما' عصر پنجشنبه طی مراسمی با حضور ريیس سازمان حفاظت محیط زیست در مشهد گشایش یافت.

ريیس هیات مدیره پارک علمی تفریحی پروفسور بازیما در این مراسم گفت: این مجموعه به‌عنوان نخستین پارک علمی تفریحی در ایران و سومین 'پارک سفر به درون بدن انسان' در دنیا مجموعه‌ای متفاوت از سرگرمی، هیجان و مطالب علمی جذاب برای خانواده هاست.

سیدمحمد لاجوردی افزود: این پارک علمی با هدف ایجاد محیطی مفرح، آموزنده و جذاب برای خانواده‌ها راه‌اندازی شده تا امکان تجربه آموخته‌های علمی در فضایی تفریحی را فراهم آورد.
وی ادامه داد: این مجموعه دو هزار و 500 مترمربع مساحت دارد و با سرمایه‌گذاری اولیه 50 میلیارد ریال موجب اشتغال‌زایی مستقیم برای 50 نفر و اشتغال‌زایی غیرمستقیم برای 200 نفر شده است.
او به وجود سه هزار نمونه از حیات وحش ایران در این پارک اشاره و بیان کرد: بازدیدکنندگان سوار بر ماشین زمان شده و به سفری یک ساعته از ابتدای خلقت جهان تا به امروز می‌رود، از کنار آتشفشان‌ها و دایناسورها عبور کرده و به درون غار و زیردریایی اکتشافی می‌روند تا با دنیای عجیب جانوران زیر دریا آشنا شوند.
وی گفت: در بخش دیگری از این پارک بازدیدکنندگان با عبور از داخل دهان یک انسان غول پیکر و سفر درون اندام‌های بدن به کشف اسرار بدن انسان می‌روند.
او افزود: همچنین در پارک علمی پروفسور بازیما بازی‌هایی منحصربه فرد برای تمام اعضای خانواده طراحی شده و در شبیه‌ساز پرواز نیز بازدیدکنندگان هدایت هواپیما را بر روی آسمان شهر مشهد برعهده می‌گیرند.
وی ادامه داد: بازدیدکنندگان در ژیروسکوپ فضایی این پارک نیز همانند فضانوردان گیج وزنی را تجربه می‌کنند و در بازی‌های علمی و هیجان‌انگیز دیگری چون لیزرماز، سفینه سینمای چندبعدی، لگو زمین لرزه و آسمان نمای خورشیدی تفریحاتی سالم و هیجان انگیزی را در کنار خانواده تجربه می کنند.
ريیس هیات مدیره پارک علمی تفریحی پروفسور بازیما گفت: یکی از متفاوت‌ترین و موفق‌ترین انواع مراکز تفریحی در جهان پارک‌های موضوعی هستند که علاوه بر ویژگی‌های ماجراجویانه، هیجان انگیز و سرگرم کننده که در شهربازی‌ها نیز یافت می‌شود به موضوع‌دهی تمامی اجزا و فعالیت‌های خود می‌پردازند و از روش‌های داستان گویی جذاب بهره می‌برند.
لاجوردی افزود: در این پارک‌ها بازدیدکنندگان صرفا به بازی و وقت گذرانی نمی‌پردازند بلکه در مسیر یک داستان جذاب قرار می‌گیرند که با ترکیب بازی و بازدید، تجربه خوشایند و منحصر به فردی را خواهند داشت.
وی گفت: در ایران با وجود تلاش‌های پراکنده‌ای که در حوزه پارک‌های موضوعی صورت گرفته هنوز کمبود این نوع پارک‌ها که با ویژگی‌های فرهنگی مردم ما نیز هماهنگ باشد احساس می‌شود.

()