مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1288منبع: ايرنا
کد خبر : 10004624 08:33:00 | 1395/5/26

یک شرکت چینی موفق به تولید باتری‌های گرافنی با سرعت شارژ 13 تا 15 دقیقه‌ای شده است که می‌تواند انقلابی در ساخت خودروهای برقی باشد.

 چینی‌ها عاشق کار با گرافن هستند به طوری که شرکت‌های زیادی در چین روی استفاده از گرافن برای ساخت نمایشگر انعطاف‌پذیر و باتری کار می‌کنند. به‌تازگي شرکت دونگسو اپتوالکترونیک تکنولوژی (Dongxo Optoelectronic Technology) باتری جدیدی تولید کرده که در آن از گرافن استفاده شده است. این نانوباتری که به G-King شهرت یافته، از جمله نخستين باتری‌های تجاری سازی شده گرافنی درجهان است.

این باتری 4800 میلی‌آمپرساعت ظرفیت داشته که می‌تواند انرژی یک لپ تاپ را تامین کند. این شرکت نشان داده است که این باتری با سرعت بالایی شارژ می‌شود به طوری‌که بین 13 تا 15 دقیقه برای شارژ آن زمان نیاز است این در حالی است که در باتری‌های یون-لیتیم این رقم تا چند ساعت گزارش شده است؛ بنابراین سرعت این باتری در شارژ 10 تا 20 برابر بیشتر از باتری‌های رایج است.
این شرکت اعلام کرده که این باتری 3500 بار توانایی شارژ شدن دارد که این رقم 7 برابر بیشتر از باتری‌های یون-لیتیم است.
به نظر می‌رسد که این باتری بتواند آینده خودروهای برقی را تغییر دهد. در حال حاضر باتری به‌عنوان یکی از گلوگاه‌های اصلی در توسعه خودروهای برقی به شمار می‌رود. البته این شرکت هنوز اعلام نکرده که چقدر تا تولید انبوه این باتری فاصله دارد هر چند به نظر می‌رسد که با این اعلامیه رسمی شرکت، نباید فاصله زیادی تا تولید انبوه آن داشته باشد.
البته در این اعلامیه گفته شده این اولین باتری گرافنی جهان است که این موضوع صحیح نیست به طوری که طی دو سال گذشته گروه های مختلفی اقدام به تولید باتری گرافنی کرده اند.
الون ماسک مالک شرکت تولیدکننده خودروهای برقی در امریکا ' تسلا' باید منتظر تماس این شرکت چینی باشد تا پیشنهاد استفاده از این باتری به او داده شود.پیش ازاین گزارش‌هایی مبنی بر ساخت باتری گرافنی با قابلیت شارژ تا 10 هزار بار منتشر شده است.

()