مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,25 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1040منبع: ايرنا
کد خبر : 10004534 07:48:00 | 1395/5/6

معاون وزیر نفت در امور گاز از افزایش حجم گازرسانی به نیروگاه‌ها با هدف کاهش انتشار دی‌اکسیدکربن و حفاظت از محیط زیست خبر داد.

 «حمیدرضا عراقی» در «همایش مدیریت کربن و کنترل انتشار گازهای گلخانه‌ای» گفت: هم اکنون روزانه معادل 50 هزار مگاوات برق، گاز به نیروگاه‌ها تحویل می شود.

وی با بیان اینکه با ارسال روزانه 250 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها شاهد ثبت رکورد در این بخش هستیم، افزود: در سال‌های 1392 تا 1394 به ترتیب 35، 50 و 57 میلیارد مترمکعب گاز به بخش نیروگاهی تحویل شد و امسال نیز شاهد ارسال 65میلیارد مترمکعب گاز به این بخش از مصرف خواهیم بود.
این مقام مسوول با اشاره به برنامه‌های کلان شرکت ملی گاز ایران در حوزه حفاظت از محیط زیست و کاهش انتشار کربن، گفت: در بخش‌های مختلف صنعت گاز از جمله پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال و شرکت‌های گاز استانی برنامه‌های مشخصی در این حوزه تدوین و در حال اجراست.
وی با بیان این که ایجاد تغییر نیاز به سه مرحله دارد، تاکید کرد: ابتدا باید از شرایط موجود ناراضی باشیم و در مرحله دوم چشم‌انداز تعریف کرده و در نهایت برای کاهش انتشار کربن باید برنامه اجرایی داشته باشیم.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران؛ صنعت گاز برای کاهش انتشار متان، دی اکسیدکربن و گازهای اسیدی برنامه‌های مشخصی در دستور کار دارد.
هشتمین سمینار علمی مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران، سه‌شنبه در قالب «همایش مدیریت کربن و کنترل انتشار گازهای گلخانه‌ای» برگزار شد.

()