مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1414منبع: ايرنا
کد خبر : 10004492 07:42:00 | 1395/4/30

مدیر عامل انجمن علمی انرژی بادی اروپا گفت: اروپا می‌تواند با توجه به پتانسیل‌های مناسب موجود در ایران، زمینه تولید 30 گیگاوات (30 هزار مگاوات) برق را از انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم کند.

«جیلز دیکسون» سه‌شنبه در پایان نخستین روز از چهارمین همایش دو روزه انرژی بادی ایران در محل وزارت نیرو در جمع خبرنگاران گفت: ایران از قابلیت‌های بسیار بالایی در انرژی‌های بادی برخوردار است که به مراتب بیشتر از پتانسیل‌های موجود در اروپا است.

وی گفت: در این همایش بین‌المللی گرد هم آمده‌ایم تا درباره افزایش سرمایه‌گذاری در این عرصه در ایران بحث و تبادل نظر کنیم.
وی افزود: انجمن علمی انرژی بادی اروپا آماده است تا سرمایه‌گذاران فعال در عرصه توربین‌های بادی را ترغیب به حضور بیشتر و پر رنگ‌تر در ایران کند و قادر است در این راه، انواع فناوری‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را از جمله خورشیدی، بادی و ... به ایران بیاورد.
دیکسون تصریح کرد: در حالی‌که وزیر نیرو ایران از برنامه‌ریزی برای وارد کردن پنج هزار مگاوات برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران در پنج سال آینده خبر می‌دهد، ما آمادگی داریم تا زمینه تولید 6 برابر این میزان برق یعنی 30 گیگاوات را در ایران فراهم کنیم.
 پیش تر «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو از تصویب تولید پنج هزار مگاوات انرژی در طول اجرای برنامه پنج ساله ششم توسعه (سالیانه هزار مگاوات) از محل توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داده بود.
مدیر عامل انجمن علمی انرژی بادی اروپا تاکید کرد: بررسی‌های کارشناسان حاکی است آنقدر میزان وزش باد در ایران بالا است که حتی می‌توان با کمتر از نرخ 60 سنت یورو در هر کیلو وات ساعت، برق در ایران تولید کرد.
چهارمین همایش انرژی بادی ایران روزهای 29 و 30 تیرماه (سه شنبه و چهارشنبه) در محل وزارت نیرو برگزار می‌شود.
برگزاری نشست تخصصی «مشارکت بین‌المللی در توسعه صنعت انرژی بادی کشور»، نشست تخصصی «اهداف و مدل‌های توسعه صنعت باد کشور» و نشست تخصصی «فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی توسعه انرژی بادی کشور» همراه با نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای این صنعت، از جمله برنامه‌های این همایش است.

()