مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1038منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10004417 07:24:00 | 1395/4/19

وزیر نیرو اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در صنایع پیچیده برق و انرژی کشور به بیش از ۹۰ درصد خوداتکایی رسیده است.

 حمید چیت‌چیان در مراسم تجلیل از نخبگان برتر صنعت برق کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری از مدیران و دانشجویان خواسته‌اند تا به فعالیت‌های علمی خود شتاب بیشتری دهند، گفت: با وجودی که از نظر تولید و فعالیت‌های علمی دارای رتبه خوبی در جهان هستیم ولی هنوز نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت علمی کشور در مسیر نوآوری و جذب فناوری به اندازه کافی بهره ببریم.

وزیر نیرو با اعلام اینکه تمامی این اساتید و دانشمندان برجسته کشور از نزدیک با وزارت نیرو و صنعت برق کشور همکاری داشته‌اند، تصریح کرد: در شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران در صنایع پیچیده برق و انرژی کشور به بیش از ۹۰ درصد خوداتکایی رسیده است.

به گفته این عضو کابینه دولت تدبیر و امید، این خوداتکایی شاید در بخش آب بیشتر باشد ولی مهم این است که این موفقیت‌ها را مدیون این اساتید و تربیت شدگان این اساتید هستیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: نخبگان صنعت برق کشور، چرخ این صنعت را به گردش در می‌آورند، مدیریت این صنعت را عهده‌دار می‌شوند و در پیشرفت و پیشبرد علمی این صنعت می‌کوشند و با اتکا به دانش خود، از بهترین فناوری‌های روز جهان استفاده کرده و در راه انتقال آن به کشور از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

چیت‌چیان با یادآوری اینکه هنوز نتوانسته‌ایم هم‌پای علمی کشور در جهت ارتقا و رشد اقتصادی گام بر داریم، خاطرنشان کرد: باید بدانیم چگونه از اساتید و ذخایر علمی کشور استفاده کرده و نیازمند تلاش بیشتر اساتید و محیط‌های آکادمیک باشیم، تا در جهت پاسخ به نیازهای واقعی این صنعت اثرگذار بوده و شاهد حل چالش‌های بستری باشیم.

()