مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 971منبع: ايسنا
مطالب خواندنی > کامپیوتر

ماوسی که خستگی را یادآوری می‌کند

کد خبر : 10004382 08:13:00 | 1395/4/3

محققان موفق به ساخت یک ماوس ارگونومیک جدید شدند که عمودی بوده و به کاربر برای داشتن استراحت کوتاه مدت در جهت جلوگیری از خستگی و فشار وارده به شانه‌ها، به طور منظم هشدار می‌دهد.

  این ماوس هوشمند که R-Go Break نام دارد از طراحی منحصر به فرد و بسیار متفاوتی نسبت به  سایر ماوس‌های پیشین برخوردار است.  

طراحی عمودی این ماوس به کاربر اجازه می‌دهد تا به هنگام کار کردن با رایانه، شیوه قرارگیری خود بر روی صندلی را اصلاح کند. در این‌صورت مچ، بازو و شانه کاربر کمتر دچار فشار و در نهایت آسیب می‌شود. 

محققان بر این باورند که این ماوس از خستگی شخص بر اثر کار مداوم با ماوس و رایانه جلوگیری می‌کند.

چیزی که این ماوس هوشمند را از سایر نمونه‌ها متمایز می‌کند این است که حسگرهایی در داخل آن تعبیه شده که میزان فشار وارده به عضلات دست و مچ را اندازه‌گیری کرده تا با هشدار به کاربر، از وارد آمدن فشار زیاد بر روی عضلات دست جلوگیری کند.

سمت انگشت شست این ماوس دارای یک نشانگر LED به رنگ سبز، نارنجی یا قرمز است، که حالت‌های قرار گرفتن دست را نشان داده و در صورت روشن شدن چراغ قرمز این ماوس، کاربر برای جلوگیری از فشار و آسیب به دست و عضلات مچ دست و بازو باید به استراحت برود.

در حال حاضر این دستگاه تنها به صورتی طراحی شده که برای کاربران راست دست مناسب است. با این حال این شرکت در نظر دارد تا یک مدل از این ماوس را برای افراد چپ دست تا سال 2017 طراحی کند.

این پروژه به‌تازگي کمپینی را برای جمع‌آوری بودجه در سایت منبع یابی Indiegogo راه‌اندازی کرده و این ماوس با قیمت 49 دلار امریکا به فروش خواهد رسید.

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، اوايل ماه سپتامبر این محصول جدید روانه بازار خواهد شد.

(0)