مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1102منبع: برق نيوز
کد خبر : 10004199 07:41:00 | 1395/2/28

مدل‌هاي بهره‌برداري هاب انرژي مسكوني بايد تنظيمات مشتري را اولويت دهند و بايد شامل رفتار معمولي مشتري مانند درجه حرارت‌هاي مطابق ميل مشتري و ساعات كار هر دستگاه باشد.

مطالعات صورت گرفته نشان‌گر آن است كه در كنار استفاده از روش‌هاي مختلف مديريت مصرف، در بخش خانگي، مي‌توان از سيستم‌هايي موسوم به هاب انرژي نيز براي بهبود در عملكرد و مديريت در مصرف برق و انرژي منازل استفاده كرد.

هاب انرژي مفهومي جديد است كه به تازگي در زمينه سيستم‌هاي انرژي يكپارچه با حامل‌هاي انرژي چند تايي توسعه يافته است. هاب به عنوان يك مركز فعاليت معني مي‌شود از اين رو هاب انرژي هر مكاني است كه در آن فعاليت‌هاي سيستم انرژي يعني، توليد، تبديل، ذخيره‌سازي انرژي، و مصرف حامل‌هاي انرژي مختلفي اتفاق مي‌افتد. در هر سيستم انرژي الكتريكي، هدف مشتريان به حداقل رساندن هزينه انرژي شان است.

دراين شرايط با توجه به اينكه شبكه‌هاي هوشمند براي حمايت و پشتيباني از نفوذ زياد منابع توزيع شده سمت تقاضا همراه با سيستم گسترده پاسخ تقاضا با تحريك سيگنال‌هاي اقتصادي و قابليت اطمينان پيش‌بيني شده‌اند و شركت‌ها به دنبال مديريت سمت تقاضا و سرويس‌هاي پاسخ به تقاضا براي مديريت بهتر شبكه‌هاي خود هستند، برنامه‌هاي پاسخ به تقاضا مشتريان را در طول دوره‌هايي از شرايط بحراني شبكه و يا دوره‌هاي با هزينه‌هاي بالاي انرژي توسط مشوق‌هاي پرداخت براي كاهش بار وادار مي‌كند.

به عبارت ديگر، برنامه‌هاي مديريت سمت تقاضا و پاسخ به تقاضا به هر دو، شركت‌هاي برق و مشتريان براي استفاده دقيقتر از انرژي پاداش مي‌دهد.

براين اساس در اين طرح مطالعاتي مشخص شد كه مي‌توان در هر خانه از هاب انرژي مسكوني پيشنهادي شامل وسايل مختلف، سيستم‌هاي ذخيره سازي انرژي ( باتري، خودرو برقي)، سيستم‌هاي توليد انرژي ( فتوولتاييك خورشيدي، بادي و يا انرژي توليدي از يك نيروگاه گازي خورشيدي تركيبي)، يك ميتر هوشمند و لينك‌هاي ارتباطي دو طرفه بين اين اجزا استفاده كرد. اين مقاله به شماره 20570 در كتابچه مجموعه مقالات بيست و يكمين كنفرانس شبكه‌هاي توزيع به چاپ رسيده است.

نويسندگان اين مقاله تلاش كرده‌اند، مدلي براي تامين انرژي منازل مسكوني در شرايطي كه شبكه هوشمند شده باشند، ارايه دهند.

 اين مقاله توسط علي شعباني شيجاني، رضا عفت نژاد و مهدي هدايتي به نگارش در آمده است.

(0)