مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1417منبع: ايسنا
کد خبر : 10004094 08:56:00 | 1395/2/8

شهر" Wuxi " در استان جیانگ سوی چین به معماران اجازه اجرای طرح‌های معماری جدید با هویت فرهنگی را می‌دهد.

 شهر عمودی جدید در چین شهری هوشمند بوده که در آن از فناوری‌های فعال و غیرفعال در شکل‌گیری آن همچون معماری محلی و اتصالات به شبکه‌های محلی ساکنان این شهر استفاده شده است. کیفیت فیزیکی و مصالح در این ساختار خود بازگوکننده شکل مرجانی و قطعات متصل به یکدیگر بیانگر شکل درونی و بیرونی این شهر عمودی است.

شهر Osteon دارای 210 طبقه بوده و مکانی مناسب برای کار، تفریح و سکونت با قابلیت سرویس ارتباطات هوایی افقی برای خودروهای بدون راننده، موتورسواران و پیاده‌رو است.

شکل ظاهری ساختمان مشابه درخت انجیر بوده و تمامی بار ساختار در قسمت کوچکی از زمین قرار گرفته است. همچنین دارای ساختار لایه لایه بوده و تقسیم‌بندی اجزای ساختمانی آن با یکدیگر موجب انعطاف‌پذیری و استحکام آن شده که در واقع استحکام آن مشابه استخوان‌بندی بدن است.

سه ویژگی اصلی این برج تفریح، کار و سکونت است. این برج دارای پارک‌های هوایی و تفریحی بوده و فضاهای خالی آن موجب نفوذ نور به درون سازه و روشنایی فضاهای داخلی برج می‌شود.

این برج دارای زمین‌های کشاورزی عمودی و باغ‌های شخصی و عمومی است.

هدف از ساخت این ساختمان فعالیت در تولید انرژی با تقلید از رادیاتورهاست. تیغه‌های سطحی ساختمان دارای میکروتوربین‌ها و سطوح انرژی خورشیدی بوده تا سازگاری با محیط محلی حفظ شود و انرژی ذخیره و سپس تبدیل می‌شود. با تفاوت دما، انرژی ردوبدل و تشدید شده و بعد از هماهنگی دما به سرعت قطع و دوباره ذخیره می‌شود.

طبقه زیرین برج دارای میدان‌های عمومی و طبقات بالا دارای پیکربندی فضایی هلالی و چهارگوش بوده و دارای جاده و پل‌ است.

(0)